ОБАМА ИСПИЛ ЧАШКА ПОВЕЌЕ: Гостите открија детали од прославата на неговиот 60-ти роденден

10 август, 2021
profimedia-0507140447

Поранешниот американски претседател Барак Обама во саботата го прослави својот 60-ти роденден на островот Martha’s Vineyard. Според упатените, кои останаа анонимни, тој ги покажа своите најдобри танцови потези, но испи и уште неколку чаши. Иако се пишуваше за критиките што ги заработи врз основа на бројот на гости, тој не се предаде веднаш, туку го намали бројот на гости и уживаше максимално.

Порталот E! News истакнуваат дека меѓу познатите гости биле Chrissy Teigen и сопругот John Legend, брачната двојка Dwyane Wade и Gabrielle Union, Bradley Cooper, Stephen Spielberg, Don Cheadle и Erykah Badu. Tom Hanks и сопругата Rita Wilson исто така беа поканети и се верува дека присуствувале.

Исто така е познато дека било забрането објавување на атмосферата на социјалните мрежи. Ерика сподели видео од забавата на нејзината приказна на Инстаграм, вклучително и сега веќе вирален клип на кој Обама танцува на сцена со гостин, што можеше да се види на MailOnline, пред да биде отстрането. Музичарот H.E.R. и раперот Trap Beckham, кој исто така настапи, и TJ Chapman исто така објавија слики од настанот на социјалните мрежи, но и тие беа избришани.

ТЈ откри дека Барак како ваков не се гледа често.

„Никогаш нема да го видите Обама вака во вашиот живот. Никој никогаш не го видел Обама вака. Тој беше пијан. О Боже, се зборовите што се користеа за да се опише роденденот на поранешниот претседател. Патем, забавата беше тематска, а темата беше – Хаваи. Гостите носеа хавајски кошули и добија свежи цветни ѓердани. Имаше неколку шатори, маси, седишта, голем подиум за танцување и голема сцена, како и маски за лице, бејзбол капи, салфетки и натписи со шема „44×60“.“

Нов вид на коронавирус, одговорен за масовниот пораст на инфекции во земјата, го натера Обама да го намали својот првичен список од 475 гости.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi