„Обични“ луѓе за славните: Кој е непријатен, а кој изненадувачки љубезен?

27 април, 2021
download (11)

Додека повеќето од нас фантазираат за средби со познати личности, тоа веќе им се случило на овие луѓе сосема случајно, а тие го споделуваат своето искуство со нас.

Кога и да размислувам за средба со моите омилени познати личности, еден дел од мене секогаш се плаши од можното сценарио во кое ќе испаднат страшно антипатични или нељубезни. Затоа, понекогаш мислам дека е сè уште подобро да се живее во незнаење и да се поклонува на илузијата на личност која многу веројатно дури и не постои.

Од друга страна, средбата со познати личности им се случува непланирано на некои луѓе, а сега тие одлучија да ги споделат своите искуства и, иако немаме друг избор освен да се изјасниме, некои од нас се особено изненадени.

Џејми Ли Кертис (приказна на продавачка)

„Јас сум вработен во Apple Store, затоа имав можност да го запознаам Џејми Ли Кертис. Како и секој вистински обожавател, кога новиот iPhone излезе, тој стоеше пред вратата половина час пред да се отвори и трпеливо чекаше да отвориме. Таа е многу љубезна и неверојатно скромна“.

Кијану Ривс (приказна на келнерка)

„Тој дојде на ручек во ресторанот каде што работев и порача планина од остриги како да е тоа најнормалното нешто на Светот. Беше исклучително љубезен, скромен и ја плати сметката на себе и на своите колеги, а не беше скржав ниту за бакшиш“.

Џулијана Мур (приказна на келнерка)

„Убава, софистицирана и неодолива. Една од ретките познати личности (според моето искуство) која ме погледна во очи и ми се заблагодари од се срце за услугата“.

Џиџи и Бела Хадид (приказна на келнерка)

„Тие се прекрасни! Не можам да ги пофалам доволно. Тие се супер љубезни и пријателски расположени кон персоналот, што за жал е многу ретко во Светот на славните “.

Ники Минаж (приказна на стјуардеса)

„Таа не сакаше да го напушти авионот пред да биде целосно празен, а кога велам„ целосно “, мислам на целиот екипаж, што е невозможно. Бев нејзин обожавател пред да ја запознам, но не и потоа “.

Дакота Фанинг (приказна на келнерка)

„Толку нормална што скоро и да не ја забележав. Дојде во ресторанот со еден пријател и тие поделија шише вино, а потоа ми остави јак бакшиш. Не можам да се пожалам “.

Ким Кардашијан (приказна на стјуардеса)

„Летавме од ЛА до Љу Јорк, што и онака е прилично хаотичен лет. И покрај сè, таа беше исклучително љубезна. Всушност, ја видов како оди боса во тоалетот “.

Бијонсе (приказна на вработени во ресторан)

„Интеракцијата не траеше премногу долго. Ги придружував неа и Џеј Зи до масата, но по напуштањето таа се погрижи да ме поздрави и да ми се заблагодари со широка насмевка. Беше убава “.

Наоми Кембел (приказна на стјуард)

„Постојат голем број приказни за нејзиното грубо однесување на летовите, поради што една авиокомпанија дури ѝзабрани да лета, а тоа е затоа што еднаш плукнала во лице на колега. Покрај тоа, таа редовно седи на салфетки додека лета за да не допре нешто на летот“.

Дакота Џонсон (приказна на стјуардеса)

„Еднаш го заборави пасошот и тоа во времето кога во ЛА се најголемите гужви, па моравме да го одложиме летот поради неа, а таа сепак не се врати на време. Сепак, следниот пат кога ја сретнав, ѝ го споменав тој настан. Таа се смееше и беше супер љубезна“.

Крис Еванс (приказна на вработени на аеродром)

„Тој многу се трудеше да патува и никој да не го забележи, па затоа не разговараше со никого премногу.

Роузи Хантингтон-Вајтли (приказна на стјуардеса)

„Мириса совршено. Изгледа фотошопирано и во живо. Не јадеше и не пиеше ништо во авионот, освен вода во шише што сама си го донесе. Таа беше љубезна “.

Кајли Џенер (приказна на келнерка)

„Таа не беше нељубезна, но остави бакшиш од 20 долари на сметка од 500 долари. Не знам што да кажам за тоа“.

Кендал Џенер (приказна на келнерка)

„Не е најдобро искуство. Доаѓаше често во ресторанот и секогаш беше ладна кон вработените. Покрај тоа, таа скоро секогаш доаѓаше со некој кој би зборувал за да не мора сама да им се обраќа на вработените “.

Хејли Бибер (приказна на келнерка)

„Ја сретнав неколку пати и колку и да сакам да ја сакам, таа никогаш не била премногу љубезна“.