Одмаздата на принцот Чарлс: Децата на Хари и Меган нема да добијат титули?

27 август, 2021
8ac7f9ab7ce0b840eacf64cb8ab8b589fb0269f8

Проблемите во кралското семејство не престануваат

Поради долгата традиција што го краси неговото семејство, принцот Чарлс мораше да се одлучи за драстични промени.

Тој одлучи да го намали големиот број на монархијата поради притисокот на јавноста, која почна да гледа на ова семејство со се помалку почит и сериозност. Ако принцот Чарлс го преземе престолот и стане крал, ќе се случат драстични промени, а меѓу нив е и тоа што децата на принцот Хари и Меган Маркл никогаш нема да добијат кралски титули.

Принцот Чарлс може да се премисли ако го преземе престолот

Иако според сегашното правило, внукот има право да биде принц, монархијата е таа што одвреме -навреме менува се , па Хари и неговата сопруга можат да ја загубат титулата по бројните скандали.

– Чарлс сфаќа дека јавноста не сака да плаќа за огромна монархија. Со оваа брзина, како што вели, балконот во Бакингемската палата најверојатно ќе се сруши – тврдат од палатата, а пренесуваат британските медиуми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi