Опра Винфри ја продаде својата луксузна вила по само три години и од неа заработи милиони долари

5 август, 2021
1508703

Медиумскиот магнат и милијардер Опра Винфри го продаде својот луксузен имот на брегот на Пацификот за 14 милиони долари.

Имотот се наоѓа на островот Оркас, сместен во екстремниот северозападен дел на Соединетите држави во државата Вашингтон, помеѓу Сиетл и Ванкувер, Канада.

Целиот имот се протега на нешто повеќе од 16 акри, со крајбрежје долго 914 метри.

Главната куќа се простира на 678 квадратни метри и содржи 4 спални соби и 3 бањи.

Luksuzna kuća Oprah Winfrey

Се чини дека славниот водител не ја огласи продажбата, но во огласите објавени во 2018 година кога Опра ја купи, беше наведено дека куќата е украсена со одличен финиш со дрвени облоги и челик, загреани подови, шпорет на дрва, високи крајни апарати, голем кујнски остров и оставата, чајната кујна.

Од остатокот од внатрешноста на луксузната куќа, се издвојуваат пространа просторија за дружење и забава, винарска визба, библиотека и голема канцеларија.

Надворешноста на имотот не е помалку импресивна и е украсена со плажи, шеталишта, азиска градина, сауна, езерце и поток.

Иако изгледа како совршено место за живеење, за медиумскиот магнат, овој имот се чини дека беше само одлична можност за оплодување на капиталот, бидејќи го купи пред три години за 8,3 милиони долари.

Со повеќе од 5,7 милиони долари во џебот, се сомневаме дека со тешко срце се прости од имотот. Погледнете како изгледа:

Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Luksuzna kuća Oprah Winfrey
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi