ОСУДЕНА популарна водителкс за возење под дејство на МАРИХУАНА И ТАБЛЕТИ за спиење

26 април, 2021
osudena voditelka

Водителката Елен Деџенерис за време на гостувањето во емисијата на Џими Кимел изјави дека возела автомобил под дејство на марихуана. Тоа се случи во март кога ја возеше сопругата Порша де Роси во болница.

Потоа Елен испила три пијалоци од марихуана по име Кан и земала апчиња за спиење.

Имав испиено еден пијалок и не чувствував ништо, затоа испив три. Потоа испив две апчиња за спиење мелатонин – рече Деџенерис.

Еден вид пијалок што го испила пиела содржи два милиграми THC и четири CBD, додека другата верзија има пет милиграми THC.

По овие изјави на водителката, корисниците на Твитер го осудија ваквото однесување. Освен што ја критикуваа за возење под дејство на марихуана, други дури споменаа дека нејзиното шоу треба да биде откажано поради тоа.

„Вие сте неодговорни“, заклучија тие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi