„Осудена сум, навредена, посрамена“ Бритни Спирс КОНЕЧНО се огласи по повод документарниот филм што го расплака светот!

31 март, 2021
bri

Во текот на февруари, една од водечките теми кога станува збор за поп-културата е секако документарниот филм „Рамка на Бритни Спирс“, кој фрли светлина на тоа како јавноста играше со приватноста, кариерата и менталното здравје на американската поп принцеза.

Милиони луѓе ширум светот беа потресени по овој филм, и дури тогаш многумина сфатија колку јавноста го контролира животот на популарната пејачка и колку болка и нанесува. Покрај тоа, многу медиуми, дури и нејзиното поранешно момче Џастин Тимберлејк, и испратија јавно извинување. Оттогаш Бритни се појави на социјалните мрежи неколку пати, но не сакаше да го коментира ова достигнување – до сега.

Отсекогаш имало многу шпекулации за мојот живот … Тие ме гледаа … Ме осудија … Навистина, целиот мој живот !!! Поради здравиот разум, морам да танцувам секоја вечер за да се чувствувам диво, човечко и живо – започна Бритни. – Цел живот бев изложена, настапив пред луѓе! Потребно е многу сила да му верувам на универзумот додека сум ранлив затоа што толку многу ме осудија … Ме навредуваа … Медиумите ме посрамотија … Тоа го прават и денес !!! Светот продолжува да се врти, животот продолжува, а ние луѓето сè уште сме кревки и чувствителни.