„ОТКАКО ГО НЕМА, САКАМ ДА…“ Тони Цетински се присети на покојниот Тоше со срцепарателни зборови: Тој не беше само човек, туку и повеќе од тоа!

8 октомври, 2021
Screenshot_2

Да се наежите!

Пејачот Тони Цетински се потсети на трагедијата во која загина неговиот колега Тоше Проески и раскажа колку тешко ја поднел неговата смрт.

– Научив многу од Тоше, иако сум многу постар од него. Тој не беше само човек, тој беше и повеќе од тоа – посочи тој.

– Откако го нема, сакам да бидам што е можно подобар. Но, имаше период на гнев и чувство на неправда каде што „летав“. Бев во брак каде што се атеисти, тотално далеку од Црквата. Се „залетав“, одев со главата низ ѕид. Си дозволив пороци. Тотално залутав и отидов во погрешна насока – рече Цетинкси.

Цетински тогаш рече дека како мал негпвата баба, тајно го однела да се крсти за време на комунизмот. Бабата на Тони, Марија, била голема верничка, па пејачот го крстила во два часот наутро во тајност.

– Таа тајно ме крсти во Новиград за време на комунистичката ера. Имала таков договор со свештеникот. Отишла да ме крсти, а јас сум благодарна и за тоа. За тоа време, беше ризично, но не знам што ќе правев ако не ме крстела – рече пејачот во една емисија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris