ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА НА КОБИ БРАЈАНТ: КОНЕЧНО ОБЈАВЕН ОФИЦИЈАЛНИОТ ИЗВЕШТАЈ, ОВАА ФАТАЛНА ГРЕШКА ДОВЕДЕ ДО ТРАГЕДИЈА!

10 февруари, 2021
62033489-kobe-bryant-gianna

После нешто повеќе од една година, беше објавен официјалниот извештај за падот на хеликоптерот, кој на 26 јануари 2020 година доведе до смрт на Коби Брајант, неговата ќерка Диана и уште седум члена, вклучувајќи го и пилотот Ару Зобајан.

Истражителите утврдиле дека само пилотот, кој летал во облаците, е виновен за падот на хеликоптерот, иако тоа е забрането со закон.

Исто така, во извештајот, кој има повеќе од 600 страници, се наведува дека пилотот најверојатно ја изгубил ориентацијата непосредно пред влијанието врз планините на Калабаза. Немаше механички дефекти на хеликоптерот Сикорски С-76 и се очекува по оваа несреќа и извештајот, Федералната агенција за авијација во САД да даде препораки со цел да се избегнат несреќи од ваков тип во иднина.

Во минатото имало приказни дека несреќата може да се избегне доколку хеликоптерот има уред за скенирање на земјата и утврдување на растојанието помеѓу земјата и леталото, но за време на откривањето на извештајот беше речено дека таков уред нема во несреќата во која загина Брајант да помогне да се спречи трагедија.

– Ридскиот терен во комбинација со просторната дезориентација на пилотите во облаците беше збунувачки фактор. Пилотот не знаеше по кој пат оди – рече главниот истражувач Бил Англиш.

Истражителите, исто така, го обвинија Зобајан за движење налево, наместо да се обидат да се искачат повисоко и да се извлечат од лошите временски услови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi