„ОВА Е ПРЕМНОГУ ГРДО“: Карди Б на тригодишната ќерка ѝ купи торба од 43.000 евра!

16 август, 2021
profimedia-0474380388

Карди Б не е баш некој што можеме да кажеме дека е олицетворение на вкусот. Баш обратно!

Почесто со неа се поврзуваат епитетите „кралица на кичот“, „божица на трешот“ и слично, но сега се чини дека таа „играта“ ја подигна на сосема поинакво ниво.

Имено, таа на својот профил објави фотографии со својата тригодишна ќерка Culture, а интернетот беше полн со коментари.

Карди, која е во висока фаза на бременост, позираше во мини црн фустан додека нејзината ќерка беше во неодолива жолта облека, го привлече вниманието на следбениците со еден детал.

Имено, Culture позираше не само со ѓердан со дијамантски приврзоци, туку и со чанта од Биркин за која нејзината мајка одвои скоро 43000 евра.

Самата жолта персонализирана дизајнерска торба има кристали во сребрени и виножитни бои. Карди Би и нејзиниот сопруг, Офсет, наводно, со недели преговарале со дизајнерите за изгледот на чантата, во која се инвестирани повеќе од 100 часа работа.

Сепак, овој потег на музичарот ги подели мислењата.

Некои се воодушевени од подарокот, но има и такви на кои ова им изгледа повеќе од претерување.

„Прекрасна чанта“, „Парите не купуваат стил“, „Колку е грда чантата“, „Дали е ова навистина соодветен подарок за тригодишно девојче?“, Се само некои од коментарите.

Сепак, ова не е првпат ќерката на Карди да се израдува со дизајнерска чанта. Пред само неколку месеци, Culture ја прошета белата чанта на Шанел која чини 30.000 долари, две мини чанти од Диор – и двете чинат по 27.000 долари, обетки од 3.000 долари и повеќе.