ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ ЗА МЕГАН МАРКЛ: „Ми нареди да земам куче, веднаш штом можам„

5 август, 2021
The Duke & Duchess Of Sussex Visit South Africa

Војвотката од Сасекс и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл денеска полни 40 години.

Како ќерка на афроамериканка и белец, Меган цел живот се бореше со разни расистички навреди, почнувајќи од детството во Калифорнија до Холивуд, каде што имаше малку простор за неа од самиот почеток.

Среќата и се насмевна кога ја доби улогата на адвокат во популарната серија „Suits“, снимена во Канада.

Meghan Markle misses 'Suits'

Интересно, 4 август е важен датум за кралското семејство, особено за кралицата Елизабета Втора.

Имено, на тој ден е родена нејзината мајка, покојната кралица мајка. Роденденската забава на војвотката треба да се одржи во раскошниот дом на неа и Хари во Санта Барбара.

Опра Винфри и Гејл Кинг се очекува да бидат меѓу гостите бидејќи се зближија со војвотката откако се пресели во САД. По повод роденденот на војвотката, истражувавме неколку интересни работи за неа, а некои факти навистина не изненадија.

МЕГАН И ХАРИ СЕ ДАЛЕЧНИ РОДНИНИ

Еден истражувач од Историското генеалошко друштво на Нова Англија откри дека Меган е директен потомок на англискиот крал Едвард III и дека таа и Хари се братучеди во 17 -та генерација. Истражувајќи ја генеалогијата на Хари и Меган, новинарите на Дејли Меил открија дека тие двајца се всушност далечни роднини – поврзани преку предок на кралицата мајка од крајот на 15 век. Врската на Меган со кралското семејство доаѓа од предокот на нејзиниот татко Томас Маркл, камерман добитник на Еми, од страната на мајката. И навистина, нивното геолошко потекло може да се следи се до Англичанецот по име Ралф Боус, кој е предок на Меган од пред 15 генерации.

Meghan Markle pitched Netflix in 2018, despite Harry's claims

ЗБОРУВА ПРОТИВ СЕКСИЗМОТ ПРВ ПАТ НА ВОЗРАСТ ОД 11 ГОДИНИ

Маркл беше бесна на една телевизиска реклама, која сугерирала дека само жените ги мијат садовите, па затоа идната феминистка започнала да им пишува писмо на Проктер и Гембл барајќи од нив да го сменат начинот и политиката на рекламирање, а тие го прифатиле.

ИМА НЕВЕРОЈАТНО УРЕДЕН РАКОПИС, ПА ДУРИ СЕ ЗАНИМАВА И СО КАЛИГРАФИЈА

„Отсекогаш сакав да пишувам така што буквите да се виткаат, дури и пишував свадбени покани некое време поради прекрасниот ракопис“, рече Меган во интервјуто.

ТАА Е ГОЛЕМ ГУРМАН

Маркл изјави за Мари Клер дека Рејчел, нејзиното алтер-его од серијата „Suits“, е создадена за да биде гурманка благодарение на опсесијата на Маркл со храната. „Сакам да готвам. Мојот лик е гурман затоа што знаат дека сум љубител на храна. Секогаш барам нови неверојатни ресторани и нови рецепти “, рече таа, додавајќи дека сака да експериментира со храна и дека често подготвува ново јадење за својот сопруг во кујната.

ТАА Е ГОЛЕМ ПАТУВАЧ, И СЕКОГАШ СО НЕА ВО АВТОМОБИЛОТ ДРЖИ МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

„Единственото нешто без кое не можам да живеам додека патувам е мал резервоар масло од чајно дрво. Тоа не е најгламурозната работа, но ако се исечете, ве касне комарец, без разлика за што станува збор, тоа е мојот мал лек. Тоа е евтино, доволно е мало за носење и секогаш го носам со себе “, откри таа.

Meghan Markle & Prince Harry's New Animated Show - PureWow

ЕЛЕН ДЕЏЕНЕРЕС ЈА УБЕДИЛА ДА ПОСВОИ КУЧЕ

Меган Маркл налетала на водителката на ток -шоу Елен Деџенерес во засолниште за кучиња во Лос Анџелес. Додека играла со едно посебно кученце, славната водителка влегла во собата и ѝ рекла да го посвои. „Дали е тоа твоето куче?“, Ме праша Елен, а јас реков: „Не“, „Мора да го земеш тоа куче“, таа ми рече луто, на што ѝ реков дека треба да одлучам, но таа ме посоветува уште еднаш: „ Спаси го кучето“, и така го однесов дома, затоа што ми рече Елен.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi