ОВА СЕ ЧЕКАШЕ! Еве како изгледа принцезата ДИЈАНА во новата сезона на „Круна“ – како независна жена од деведесеттите години (ФОТО)

21 август, 2021
167207_princezadajana143575882762490_ff

Сѐ уште не сме ја виделе одличната изведба на Ема Корин во улогата на Лејди Дијана, а ни се подготвува уште поголемо уживање – нереалната Елизабет Дебицки како силна и храбра Дијана која рекла „доста“

Младата Ема Корин (25) блескаше како наивната Лејди Дијана, полна со надеж и верба во својот брак, а потоа очајна и скршена од неверството и занемарувањето што го претрпе од принцот Чарлс. Покрај тоа, за нејзиното толкување на ликот на покојната принцеза во четвртата сезона на „Круна“, таа доби номинации за Златен глобус и награда Еми и САГ, а сите едвај чекаа да слушнат кој ќе ја наследи следната сезона, кога Дијана е независна, силна жена која знае што сака, ги крши оковите на несреќниот брак и патува низ светот освојувајќи ги срцата на планетата.

Изборот падна на Елизабет Дебики, која нѐ воодушеви во серијата „Ноќен менаџер“, додека нејзиниот Чарлс од Велс ќе го игра Доминик Вест, а сега имаме можност да ги видиме во овие улоги за прв пат! Нетфликс официјално ги објави нивните фотографии од сетот, и иако Вест не личи премногу на Чарлс (но не се сомневаме дека ќе може да го поттикне со својот талент), Елизабет е слика и прилика на Лејди Дијана!

„Ова е улога од соништата“, рече пресреќната Елизабет Дебицки пред почетокот на снимањето. – Преплавена сум од емоции, преплашена и возбудена. Едвај чекам да започнам!

Инаку, во улогата на кралицата Елизабета Втора, оскаровката Оливија Колман ќе ја наследи Имелда Стаунтон, додека принцот Филип ќе го игра Џонатан Прајс.

Сезоната треба да се емитува дури во 2022 година, а дотогаш – ќе имаме промо фотографии и, наскоро, трејлер. Што мислите – дали е ова е Дијана што ја очекувавме?