Ова се славните личности кои завршиле во брак со „обични луѓе“, еве како се запознале

8 јуни, 2021
e9a0462f-8146-474c-b06c-25943c84616a

СЛАВНИТЕ најчесто се во брак со друга славна личност, но некои од нив избраа „обични луѓе“ за свои животни партнери.

BuzzFeed носи приказни за тоа како се сретнале.

  1. Метју Меконахи

Метју Меконахи ја запознал својата сопруга, дизајнерката Камила Алвеш, додека правел маргарити во клубот. Тој ги покани неа и еден пријател да и се придружат на неговиот тим. Тие се венчаа во 2012 година.

  1. Кевин Џонас

Фризерката Даниел Делеаса беше со своето семејство на одмор на Бахамите каде го запозна Кевин Џонас, кој својот број го доби преку нејзината постара сестра. Тој успеа да открие кој авион се враќа дома и ја повика веднаш штом авионот слета. Тие се во брак од 2009 година.

  1. Лиза Кудроу

Експертот за рекламирање, Мајкл Штерн, беше запознаен со Лиза кога тој се дружеше со нејзината цимерка, а заедно завршија само шест години подоцна, кога се сретнаа на роденденска забава.

Во една прилика, Лиза рече дека секогаш ќе ја напуштела собата кога тој ќе дошол кај нејзиниот цимер, со кого во тој момент беше во врска, за никој да не забележи дека ѝ се допаѓа. Тие се венчаа во 1995 година.

  1. Џулија Робертс

Додека го снимаше The Mexican, Џулија Робертс се вљуби во снимателот Дени Модера. Тие се во брак од 2002 година.

  1. Џон Бон Џови

Тој и неговата сопруга Доротеја Харли прошетаа низ средно училиште и останаа заедно до денес. Тие се венчаа во 1989 година, а Џон еднаш му откри на списанието „People“ дека смета дека „меѓусебното почитување“ е тајната на долготрајниот брак.

  1. Џорџ Клуни

Клуни ја запознал адвокатката за човекови права Амал Аламудин од пријател. Џорџ му рече на Дејвид Летерман дека му се јавил и му рекол: “Сретнав жена со која ќе дојдам во твојата куќа. Ти ќе ја омажиш”.

  1. Мет Дејмон

Мет се сретна со келнерката Лусијана Баросо во еден бар каде што по една снимање, една ноќ го одвлечкале некои членови на филмската екипа. Тие се венчаа во 2005 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi