ОВАА СЛИЧНОСТ НИКОЈ НЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖА: Секогаш ја критикуваа за лошиот стил, но сега ја споредуваат со најубавата

27 септември, 2021
image_2021-09-27_052101

Косовската пејачка, 26-годишната Дуа Липа, во моментов е една од најуспешните и најпопуларните музичари во светот. Но, без разлика какви неверојатни наслови носи, онoj за „жена со добар стил на облекување“, никогаш не би можеле да го додадеме на нејзиното име.

Иако обожава да споделува провокативни фотографии на своите социјални мрежи, кои апсолутно ја покачуваат температурата, многумина на улица не би ја препознале. Обично ја крие својата неверојатна фигура, на која и завидуваат жените ширум светот, и специфичната убавина што ја прави посебна во поп светот, со широки ткаенини, очила, капи и маска. И неодамна на прошетка низ Њујорк го покажа своето најдобро издание досега.

Dua Lipa

Под кафеавата боја, ретро палтото LUAR носеше бела маица со дезен од чипка и ултра кратко карирано здолниште, додека комбинираше минијатурна кафеава чанта LUAR и високи, црни чизми од Џими Чу со крокодилска шема на кожа. Накратко, таа изгледаше како милион долари, а сега сите беа шокирани кога одеше на модната писта на шоуто на Версаче.

Така се најде во ист кош со најуспешните модели на денешницата како Џиџи Хадид и Ирина Шајк, а знаеме дека нејзината област е музиката. Покрај тоа, многумина коментираа дека таа неизмерно изгледа како руска убавица.

Погледнете како успешната пејачка се снајде на пистата во нашата галерија.

 Dua Lipa - Profimedia
 Dua Lipa - Profimedia
 Dua Lipa
 Irina Shayk - Profimedia
 Irina Shayk - Profimedia
 Gigi Hadid
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris