Пандемијата не им може ништо:Познати личности купуваат луксузни вили, а од цените ќе ве заболе ГЛАВА: Музичар дал дури 22,7 МИЛИОНИ долари за куќа!

15 март, 2021
мек

Познатите и богатите навистина знаат да уживаат, а кога станува збор за вдомување, не жалат за парите. Тие купуваат вили, пентхауси, големи имоти на најегзотичните места. Овој пат, славните се тие што ги купуваат своите недвижнини во последниот месец.

Актерот Метју Меконахи купи куќа за одмор на Хаваи. Цена? Вистинска ситница „само“ – 7.850.000 УСД. Живеалиштето е уникатно бидејќи е изградено по мерка. Погледот кон океанот е неверојатен, а околината е мирна, тивка и многу приватна. Куќата има 650 квадратни метри, во италијански мермер, рачно врежан варовник и личи на одморалиште со 5 ѕвезди. Има 6 спални соби, 6 бањи, канцеларија, медиа сала, стаклена визба за вино, 2 гаражи за автомобили и 2 крошни за голф, а исто така содржи и 2 главни апартмани, 2 базени за пливање, 2 камини на отворено, па дури и куглана.

Metju Mekonahi, kuca, Havaji

Синди Крафорд и нејзиниот сопруг Ренди Гербер купија луксузен стан во ексклузивен дел од плажата Мајами за 3.000.000 $. Не е познато точно кој го купила пентхаусот, но во овој луксузен комплекс апартманите имаат од 2 до 5 спални, а удобностите вклучуваат базен на покривот на покривот со приватни кабини, студио за јога и медитација, приватни кина, консиерж, библиотеки, градина, детска соба итн. Исто така, лифтот се наоѓа во холот на пентхаусот. Иако не е потврдено, се претпоставува дека купиле пентхаус со 2 спални и 2 бањи во долниот дел.

Sindi Kraford, penthaus, Majami

Музичарот Адам Левин го купи историскиот имот Монтесито за 22 700 000 американски долари. Изграден во 1923 година, имотот зафаќа 5,2 хектари и е дизајниран од познатиот архитект Џорџ Вашингтон Смит за еден од основачите на Монтезит.

Adam Levin, Montesito

Пазарната цена беше 29.500.000 долари, така што Адам успеа да преговара за многу попуст. Имотот се состои од главна резиденција во шпански стил, двокреветна куќа за гости, единствена градинарска куќа и трособен стан над посебна гаража со пет автомобили. Има вкупно 9 спални соби и 11 бањи. Меѓу другите интересни работи, тој исто така има театар, визба за вина, тениски павилјон, тераса покрај базен, зеленило и навидум огромни пространства на уредени тревници, како и поглед.

Adam Levin, Montesito

Конечно, Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли купија куќа во Беверли Хилс за 8.500.000.000 долари. Агентите за недвижнини сигурно ги тријат рацете од задоволство затоа што овој месец беше многу профитабилен за нив.

Dzastin Biber, Beverli Hils, vila
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi