Парис Хилтон се вери на нејзиниот 40-ти роденден: Реков „да“ засекогаш (ФОТО)

18 февруари, 2021
папапа

Денес, на нејзиниот 40-ти роденден, Парис Хилтон се сврши со нејзиниот партнер Картер Реум, кој по една година врска реши да ја запроси на нејзиниот роденден! Како што се очекуваше, таасе согласи, а следуваше двојна прослава!

Оваа прекрасна вест Парис ја сподели и на социјалната мрежа Инстаграм и ги израдува сите следбеници. Хилтон носеше бел фустан за таа пригода, а потоа нејзиниот партнер клекна во бел костум и ја запроси со скап смарагден прстен дизајниран од Џан Дус, правнук на Луј Картие.

Таа лично ја сподели добрата вест со обожавателите ширум светот во Париз, преку нејзиниот профил на Инстаграм.