ПЕЈАЧКАТА ЈА ЗНАЕМЕ ПО СЛАВНИОТ НАДИМАК, НО КОНЕЧНО ИСПЛИВА ВИСТИНАТА: Дали знаете кој прв ја нарекол Џеј Ло?

10 април, 2021
2479665_profimedia0580542918_ls

Џенифер Лопез (51) го користи својот прекар Џеј Ло на социјалните мрежи и со години е нејзин заштитен знак по кој е препознатлива.

Тоа и го даде покојниот рапер Хеви Д, кој, доаѓајќи во студиото за нејзиниот прв албум On the 6 од 1999 година, ќе ја нарече Џени-Ло, Џенифер-Ло или Џеј Ло.

Својот втор албум од 2001 го нарече токму така, Џеј Ло.

„Верувам дека тогаш беше„ примен“во јавноста“, рече пејачот.

Актерката Џуди Грир, која глумеше со Лопез во филмот од 2001 година, исто така се присети на појавата на познатиот прекар.

“На сетот, сите ја нарекуваа Џен-Ло, прекарот Џеј Ло сè уште не постоеше. Сакам да мислам дека сè започна таму, во тоа студио во Калифорнија. Сигурна сум дека не, но можам се преправам дека бев таму на самиот почеток “, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi