Пејачката на најпознатиот женски бенд се обиде да се САМОУБИЕ: Во моментот кога ја проголта 200-тата таблета …

13 март, 2021
пекол

Преживеа пекол!


Пејачката Мел Б, поранешна членка на групата „Спајс Грлс“, се однесуваше како силна жена, која ужива во животот и во хармоничен брак со својот сопруг.

Во 2017 година, веста за нивниот развод одекна како бомба, проследена со обвинувања за злоупотреба.

Детство

Мелани Би е родена на 29 мај 1975 година во Лидс, Англија. Таа има помала сестра Даниел, која е актерка. Таа одеше на драма во средното училиште „Лик“ во Лидс, сè додека во 1994 година стана член на многу успешната група „Спајс грлс“, заедно со Викторија Бекам.

Прв брак

За време на турнејата во 1998 година, Мелани Би се сретна со холандскиот танчер Џими Гулзар. Тие се венчаа истата година, а следната година ја добија ќерката Феникс.

Овој брак не траеше долго, па парот се разведе во 2000 година. По разводот следуваше битка за старателство, а на крајот ќерката и припаѓаше на Мел, откако на поранешниот сопруг и плати 1,25 милиони фунти.

Бурна врска со Еди Марфи

Во 2003 година, таа се пресели од Англија во Лос Анџелес. Таа брзо стана центар на интерес поради нејзината врска со актерот Еди Марфи. Откако објави дека го очекува неговото дете, следеа вести дека тие ја прекинале врската. Марфи не сакаше да го запознае детето, сè додека ДНК-тестирањето не утврди дека тој навистина е татко.

Брак кој за малку ќе чинеше живот

По раскинувањето на врската со актерот, Мел Би најде утеха во прегратките на продуцентот Стефан Белафонт. По неколку месеци дружење, тие одлучија да стапнат во брак во јуни 2007 година. Немаше идеја дека овој брак скапо ќе ја чини.

Иако на почетокот се чинеше совршено, нивниот брак се претвори во вистински кошмар. Според пејачката, таа со години страдала од физичко и психичко малтретирање.

Иако во неколку наврати се обиде да го напушти, во 2017 година реши да побара мерка забрана. Имено, таа го обвини Стефан за малтретирање и сексуално злоставување, што го објасни со физички напади, групен секс, што наводно ја присилувал нејзиниот сопруг. После тоа и се заканувал со снимки, но тврди и дека Стефан направил дете за нивната дадилка.

Странските медиуми јавуваат дека Белафонт ја давел и удрил пејачката, што го докажала со фотографии и повреди.

Кога ја презентираше целата приказна пред медиумите, таа исто така изјави дека трпи злоупотреби уште од првата година во брак и дека тој ја принудил јавно да ги објаснува своите повреди како последици од трчање во високи обувки.

Следната година, таа објави и автобиографија наречена „Брутално искрена“, во која откри некои од најмрачните детали од нејзиниот живот.

Како што и самата признава, до дното стигна во 2014 година, кога се обиде да се самоубие за време на судењето во британската верзија на „Икс фактор“.

Денес е четврток. 11 декември 2014 година Се вратив од вечера со Стефан. Утре одам на „Икс Фактор“. Имаме црвен тепих поради последните ревии. Ќе носам прекрасен фустан, а косата и шминката ќе бидат совршени. Но, да бидам искрена, ништо од тоа не ме интересира. Мојот живот е катастрофа и сакам да најдам излез од тоа.

Зад целата таа слава се чувствував емотивно гола, одделена од семејството – пишува таа и додава:Се чувствувам грдо и уништено од човек кој вети дека ќе ме сака и ќе ме заштити. Мојот сопруг и менаџер. Човек кој, по 10 години брак, има колекција на с * х снимки што можат да ми го уништат животот и семејството.

Потоа Мел ги проголта апчињата и во моментот кога ја проголта 200-тата пилула, сфати дека сака да се бори за живот – пред се поради нејзината најстара ќерка Феникс. Потоа се обиде немоќно да излезе од бањата каде што беше, но не беше доволно силна да ја сруши вратата, што ја погоди со целото тело.

Поради тоа, следниот ден, на снимањето на „Икс Фактор“, таа имаше модринки. Откако била пренесена во болница, лекарите и рекле дека има сериозно оштетување на црниот дроб и дека не треба да излегува јавно некое време, но следниот ден се појави пред камерите на „Х Фактор“ и донесе одлука дека ништо не се случи . Сепак, таа испрати порака до светот – и до нејзиниот сопруг.

Мојата порака до светот и до сопругот беше многу јасна. Сакав луѓето што го гледаа тоа да бидат мои сведоци. Го тргнав дијамантскиот венчален прстен од мојата рака – пишува пејачката, која ги опиша и тешките моменти на дрогирање, на кои била зависна.

Бев сиромашна личност, надвор од контрола. Земав околу пет-шест линии кокаин на ден пред и после работа. Ме тераше да заборавам на сè, освен на шоуто што го снимав. Паднав толку ниско што почнав да земам кокаин само за да издржам, да го преживеам животот со Стефан, кој изгледаше како невротична клаустрофобија – напишала во еден дел од книгата.

Во 2018 година се преселила во куќата на нејзината мајка во Англија, за да може да се опорави од бурниот развод. Според британските медиуми, Мел Б бил во тешка ментална состојба, но и на работ на банкрот. Исто така се шпекулираше дека поминала извесно време на психијатриско лекување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi