ПИЈТЕ ГО ОВОЈ ПИЈАЛОК СЕКОЈ ДЕН: Ова е тајната на младешкиот изглед на Путин

5 април, 2021
Vladimir Putin najatraktiven

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, е прогласен за најатрактивен Русин, според анкетата за работата „Суперјоб.ру“ – втора година по ред. Изгледот на рускиот лидер често е предмет на коментари, па многумина се прашуваат како тој успева да се одржи во добра форма.

Во истражувањето спроведено на 1.000 мажи и 1.000 жени во повеќе од 300 руски градови помеѓу 22 март и 1 април, 17 проценти од жените рекле дека Владимир Путин е најсекси Русин, додека 18 проценти од мажите го велат истото, пишува „themoscowtimes.com“.

Оваа страница пишува за Путин како 68-годишен ерген и открива дека 19 проценти од мажите во анкетата се споменале себеси како најзгодни во Русија, додека 18 проценти од жените сметаат дека нема привлечни мажи во оваа земја.

Сајтот „Superjob.ru job“ соопшти дека Путин добил еден процент помалку гласови во споредба со минатата година, но дека сè уште нема спортист, актер или политичар што може да се натпреварува со него.

И како Путин „се натпреварува“ за убав изглед? Рускиот претседател ја должи својата одлична форма на редовно вежбање и спортување. Тој, меѓу другото, се занимава со скијање, хокеј, џудо, пливање и многу други спортови.

Руските медиуми пред неколку години напишаа дека обуката на нивниот претседател изгледа вака: “Путин вежба секој ден пред појадок.Тој има цел комплекс за обука на две нивоа во неговата резиденција во Нови Огарјево. На горното ниво има теретана, каде прво се загрева, потоа се спушта на пониското ниво, каде што плива во базенот најмалку еден час, а понекогаш и два, но секој пат плива најмалку еден километар.

Пред неколку години, главниот готвач во Кремаљ, Анатолиј Галкин, исто така зборуваше за Путин, изјавувајќи дека Путин е многу внимателен во врска со здравата исхрана. Според него, рускиот претседател јаде малку мрсна храна и многу овошје и зеленчук, а тој сака руска и кавкаска кујна.

– Тој е многу посветен на спортот. Од медицинска гледна точка, Путин е помлад отколку што сугерира неговата возраст. Неговиот спортски начин на живот придонесува за неговата исклучителна способност за работа. Тој е прилично скептичен во врска со земањето лекови, дури и кога станува збор за обични лекови против настинка, за таа цел е повеќе склон кон природни лекови како што се чај со лимон (кој го конзумира скоро секој ден), сауна и масажа – раскажа шефот за Путин во 2013 година. Главен медицински директор на Руската Федерација Сергеј Миронов.

Исто така, беше напишано дека Путин нема појадок пред првиот утрински тренинг, а кога ќе ја заврши обуката, следи обилен појадок, во кој на менито има каша, кравјо сирење со мед и сурови јајца од препелица. Важно е да се каже дека експертите не препорачуваат тренинг пред појадок.

Познато е дека има бројни хоби, вклучувајќи лов и престој во тајгата.

Русија донесе закон со кој се дозволува Путин да остане претседател до 2036 година, кога ќе наполни 83 години. Законот стапи на сила неколку дена пред да бидат објавени резултатите од истражувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi