ПО 32 ГОДИНИ ПРОДАЕНА КОСАТА НА МУЗИЧАРОТ: 6 прамени НЕВЕРОЈАТНИ 14 000 ДОЛАРИ!

19 мај, 2021
курт кобејн коса шишање

Помина многу време од познатото ,, шишање” од познатата фризура …

Шест влакна на косата на Курт Кобејн беа продадени за 14.145 американски долари како дел од аукциите на Iconic Auctions „The Amazing Music Auction“ на Иконската аукција, која исто така вклучуваше лични предмети, искористени или потпишани музички сувенири од Кобејн и Нирвана, како и од „Битлси“, Боб Дилан, Ерик Клептон, Лед Цепелин и други.

Во врска со тоа како косата на Кобејн заврши во нивна сопственост, Iconic Auctions рече:

Овој уникатен артефакт е целосно достапен на пазарот и е придружен со беспрекорна линија на потекло, вклучувајќи фотографии на Курт како позира со жена која ја крати неговата косата, ножици во раката и фантастичен кадар од самата фризура. Станува збор за познаничката на Кобејн, Теса Озборн, која ја истрижа косата во 1989 година – многу пред „Nevermind“ да направи бум.

Дел од приходите од аукцијата ќе ги искористи Live Nation’s Crew Nation, глобален фонд за помош на работниците во индустријата за музика во живо, која е негативно погодена од пандемијата на вирусот корона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi