ПО ОВА, И ОСТАНАА 60 минути од животот: Дијана беше до смрт со Доди ал Фајед, но го сакаше! (ФОТО)

31 март, 2021
диди

Принцезата Дајана беше мажена за британскиот престолонаследник Чарлс, но добро е познато дека во нивниот брак никогаш не цветале рози. На самиот крај на бракот, Дијана имаше љубовни врски со угледни мажи, во кои најде утеха, а јавноста веројатно е најпозната по последниот во серијата, богатиот египетски наследник Доди ал Фајед.

Сепак, иако тој беше последниот маж во нејзиниот живот пред нејзината смрт, тој не беше оној кој таа најмногу го сакаше. Дијана го обожаваше својот overубовник, лондонскиот лекар Хаснат Кан, за кого исто така зборуваше како „љубов на нејзиниот живот“. Двајцата беа во врска две години, а откако докторот не беше подготвен за целото медиумско внимание што го уживаше Дијана, мораа да раскинат. Но, Лејди Ди никогаш не го преболе …

Dajana i Dodi

Утехата пронашла во Доди ал Фајед, кога го сретнала во палатата на неговиот татко, по што наскоро заминале заедно на одмор. Доди ал Фајед веќе ги сакаше холивудските познати личности, како што се Брук Шилдс и Винона Рајдер, и им беше добро познат на медиумите и таблоидите, но луѓето блиски до Дијана тврдеа дека таа сè уште го сака Хасат Кан цело време и дека е во врска Доди да го направи љубоморен.

Dodi i Dajana u noći tragične nesreće

Последниот месец од животот го помина со Фајед, а заедничката трагична судбина ги доведе до смрт во сообраќајна несреќа во Париз.

Двајцата последен пат се направени во луксузниот хотел Риц во Париз, а фотографиите од лифтот каде нежно се држат за раце се направени само еден час пред несреќата. Тоа беше последниот убав момент, бидејќи после тоа им останаа само 60 минути живот.

Princeza Dajana
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris