Победникот на Евровизија Дамиано Давид драстично го промени својот имиџ: Со едно видео го запали Интернетот!

6 јули, 2021
Damiano-David-1-1200x628

Миленикот на жените не престанува да ги изненадува своите обожаватели. Иако сме навикнати да го гледаме во ексцентрични изданија, овој пат, победникот на Евровизија ги изненади обожавателите со нова фризура.

Дамијано реши да ја скрати косата и да направи една од најпопуларните фризури ова лето. Фановите повторно се во транс, бидејќи сметаат дека популарниот Италијанец со својата нова фризура изгледа уште подобро.

Шокантен стајлинг од милион лајкови

Откако се фотографираше полугол, со шминка, кармин, овојпат Давид реши да отиде чекор подалеку, кога се фотографираше во кариран фустан и мартинки. Имаше бисерен ѓердан околу вратот, а присутна беше и целосна шминка.