Починал неговиот син, а потоа и неговата сопруга: Џон Траволта искрено за семејните трагедии

24 април, 2021
367525498608291cbb6c42386290737_v4_big

Актерот (67) ја изгуби својата „преубава сопруга“ во јули 2020 година, откако почина од рак на дојка на 57-годишна возраст по двегодишна борба со оваа болест.

Животите на Џон и Кели веќе беа во сенка на трагедија кога нивниот 16-годишен син Џет почина по епилептичен напад во нивната куќа на Бахамите во 2009 година.

Говорејќи за своите искуства, актерот рече дека тагата е „лична“ и дека е важно другите да не ја „комплицираат“ со својата.

„За жал, тоа е индивидуално, а искуството од вашето патување е она што може да доведе до заздравување“, рече Траволта.

“Ова е различно од патот на некој друг. Најважната работа што можете да ја направите за да им помогнете на другите кога се во тага е да им дозволите да го доживеат и да не го комплицирате со вашето. Тоа е моето искуство”, додаде тој.

Тој додаде дека најдоброто нешто што може да се направи е да се обиде да го достигне оној дел од животот што овозможува радост, како што се танцување, музика и луѓе.

Џон зборуваше и за неговите две деца – Ели (21) и Бен (10), кои ги имаше со неговата покојна сопруга Кели.

Foto: EPA-EFE/ FRANCK ROBICHON

“Јас ќе ја обезбедам иднината на моите деца, ќе им помогнам во она што сакаат да го прават со нивните животи. Тоа е она што го работам сега со Ела со нејзините филмови и ја учам да работи во таа професија. Бен има едвај десет години. Сакам да му помогнам да се развива затоа што целиот живот е пред него “, изјави тој.

Говорејќи за пандемијата на коронавирусот, Траволта призна дека да се биде славен веќе му помогнал да „тренира“ за ковид кризата.

„Славата е она што ме обучи за оваа 2020 година. Кога сте славна личност, живеете во меур, затворен од сите“, искрен е актерот.

Во јули 2020 година, скршениот Џон и оддаде почит на „мојата убава сопруга“ Кели, откако почина од рак на дојка на 57-годишна возраст.

Кели почина „водејќи храбра борба со љубов и поддршка од многумина“, рече актерот додека првпат зборуваше за двегодишното искуство на неговата сопруга во борбата против ракот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris