Погледнете ја куќата на која Гејтс фрли 43 милиони долари, на кого ќе му припадне по разводот?

5 мај, 2021

Разводот на Бил и Мелинда Гејтс е главна тема во светските медиуми откако тие одлучија да ги објават вестите на социјалните мрежи, што всушност шокираше многумина.

Нивниот брак заврши по цели 27 години и многумина се прашуваат кој што точно ќе добие откако официјално ќе го прекинат процесот на развод, со оглед на тоа што Бил е четвртиот најбогат човек во светот со имот проценет на 133 милијарди долари.

Неговата империја денес вклучува куќи во дури пет држави, колекција автомобили што вклучува Порше во вредност од два милиони долари, колекција на уметнички дела вклучувајќи го Кодот на Да Винчи вреден 30 милиони долари и голем број приватни авиони. Гејтс е исто така најголем приватен сопственик на земјоделско земјиште во САД, со вкупна површина од 242.000 хектари во 18 различни држави.

А, една од последните луксузни куќи што ја купи е оној покрај морето на имотот Дел Мар во близина на Сан Диего, кој минатата година го плати дури 43 милиони долари. Волстрит журнал тогаш напиша дека тоа е едно од најголемите набавки на недвижнини направени во областа, а Бил го купил од поранешната сопруга на тексашкиот милијардер и менаџер Т-Бун Пикенс, Медлин Пикенс.

На имотот што го одзема здивот на прв поглед се наоѓа главната семејна резиденција, стаклена градина, куќа за гости, спа област, домашно кино, базен, џакузи за десет лица и тениско игралиште. Имотот е изграден во 1999 година и е дело на познатиот архитект Кен Рончети. Главната куќа содржи шест спални соби и четири бањи распоредени на 5.800 квадратни метри.

Gates beach house Del Mar beach and pool view
Living rom Gates House Del Mar
Owner's suite Gates house Del Mar
Guest bed Gates house Del Mar
Gates beach house outdoor sitting area
Beach front patio Gates beach house
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi