Погледнете колку се промениле Кардашијан сестрите од првата сезона на нивното шоу

11 јуни, 2021
2aef888d-f4b9-4015-aee2-88b7835f1a6d

Пo 20 сезони дојде крајот на популарното реално шоу Keeping Up with the Kardashians. Последната епизода се емитуваше на 10 јуни на ТВ каналот E! Entertainment.

Семејството го снимаше нивниот секојдневен живот дури 14 години, а емисијата ја гледале милиони гледачи. Првата епизода се емитуваше во октомври 2007 година и оттогаш многу работи се променија. Претежно изгледот на Кардашијанките.

Девојките сега имаат различен стил на облекување и шминка, а се шпекулира дека направиле пластична операција, иако не ја споменуваат.

Кендал и Кајли Џенер пораснаа пред камерата, па јасно е дека изгледаат непрепознатливо во споредба со периодот пред 14 години.

Единствената личност која тешко се сменила во овие 20 сезони е нивната мајка Крис Џенер.

Погледнете ја трансформацијата на членовите на кланот Кардашијан-Џенер од 2007 година до сега.

Kim Kardashian

Khloe Kardashian

Kourtney Kardashian

Kylie Jenner

Kendall Jenner

Kris Jenner