Поминаа 28 години, но сестрите се вратија: Култната комедија „Хокус Покус“ ​​доби продолжение!

21 мај, 2021
hokus-pokus-830x0

Дизни ги потврди гласините

Сега е официјално – сестрите Сандерсон повторно ќе бидат вратени во живот. „Дизни Плус“ ги објави убавите вести за продолжението на филмот „ Hoksu Pokus “ и, можеби уште подобро, враќањето на оригиналната екипа.

Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кети Наими се согласија повторно да јаваат метли на есен.

– Сестриии! Поминаа 300 години … Но, СЕ ВРАТИВМЕ – напиша Бет Мидлер на својот Instagram профил.

Да потсетиме, во оригиналниот филм од 1993 година, три сестри вештерки од 17 век се најдоа во непријатна ситуација кога нивните немирни души случајно пристигнаа во сегашното време во Салем, на Ноќта на вештерките. Протерано пред 300 години за вештерство, ова трио демони вети дека ќе се појави повторно – и сега тука се – и ткаат урнебесна мрежа на комедија и хаос.

Желни да продолжат таму каде што застанаа, лукавото трио мора да надмине друга пречка за да стане бесмртна. Но, три деца им застануваат на патот, кои можат да ги фрлат или поништат магиите на вештерките.

Во продолжението, нешто слично ќе се повтори – три млади жени случајно ќе ги повикаат сестрите Сандерсон, вештерки на гладни деца, во модерниот Салем.

Филмот ќе се најде на стриминг платформата во 2022 година, а Ана Флечер ќе го заземе режисерското столче.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi