Поранешниот вработен во Мекдоналдс открива трик за да го задржи компирот свеж и крцкав подолго

2 април, 2021
mcdonalds pomfrit

Тајната, како што вели Бруно, е во хартиена кеса во која ви ја пакуваат храната за надвор.

Многумина ќе се согласат дека помфритот од најпопуларниот ресторан за брза храна Мекдоналдс е добар само ако гo јадете веднаш. Ако, пак, сте ги купиле во МекДрајв или сте нарачале храна преку достава, додека да започнете да јадете, тие веќе омекнале и ја изгубиле крцкавоста и свежината.

Бруно Буше, сегашен продуцент на радио од Сиднеј и поранешен вработен во Мекдоналдс, реши, поттикнат од коментарите на луѓето на оваа тема, да открие трик што помага помфритот да биде крцкав подолго.

Според LADbible, тајната е во хартиената кеса во која ви ја пакуваат храната надвор – Бруно вели дека е голема грешка да се затвори целосно. „Мислите дека затворањето ќе ве стопли, но всушност се создава пареа, а помфритот станува млитав“.

Отворете ја вреќата за да излезе пареата, а потоа ставете го помфритот хоризонтално во неа за да го забавите ладењето. Одозгора ставете хамбургери за да го загреат помфритот. „Значи, формулата е: помфрит на долниот дел од торбата, хоризонтално, хамбургери одозгора, отворена кеса“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi