Познатиот комичар беше нападнат поради трансфобичните шеги на сметка на Кејтлин Џенер

24 април, 2021
78481b08-c1bd-4b81-aeac-f9f046d7fef3

КОМИЧАРОТ Бил Махер се најде на мета на критики за трансфобичните шеги на сметка на Кејтлин Џенер.

Махер се пошегува откако Џенер објави дека ќе се кандидира за гувернер на Калифорнија. Ѕвездата на реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“ ги достави своите документи за кандидатура на изборите на кои ќе се обиде да го отстрани сегашниот гувернер и демократ Гевин Њусом.

За време на вчерашното гостување во емисијата HBO Real Time, Махер зборуваше за Џенер. “Знам дека мислите на неа како реалити ѕвезда, но луѓето, се менуваат. Таа е транс, одморена и подготвена”, рече Махер, кој исто така ги коментираше нејзините републикански ставови.

“Го сакам тоа за неа. Не сум сигурен за ова со маж и жена, но низок данок на капитална добивка, така сум роден”, рече тој. „И, многу луѓе, се разбира, велат:„ Зарем не е невообичаено една транс-жена да биде во партија што прави анти-транс закони низ целата земја?“, Продолжи тој.

„А Кејтлин одговари дека разбира и дека да се биде во партија што не ја почитува се чувствува како да е дома со Кардашијанс.

Неговите шеги предизвикаа поделени реакции на социјалните мрежи, а меѓу нив имаше бројни критики, но и кон Џенер како кандидат за гувернер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi