Пред неколку месеци сѐ остро критикуваа, а Меган сега едвај го чека враќањето во дворецот, додека Хари се заканува со тужби?

10 јуни, 2021
Opera Snapshot_2021-06-10_131649_dnevnik.hr

Според американските медиуми, Меган Маркл и принцот Хари веќе ја запознале својата ќерка Лилибет со кралицата Елизабета и едвај чекале за тоа, но Хари ги вклучил медиумите.

Меган Маркл и принцот Хари, наводно, преку видео повик веќе ја запознале својата новородена ќерка Лилибет Лили Дијана со кралицата Елизабета, потврди близок извор до „Пипл“.

39-годишната Меган и 36-годишниот Хари ја добија ќерката Лилибет Лили Дајана минатиот петок, а помладата сестра најмногу го развесели нивниот 2-годишен син Арчи. Извор близок до парот изјавил дека двојката едвај чекала да го запознае малечкото девојче со кралицата, затоа што решиле да и го дадат нејзиниот познат прекар Лилибет како име, иако не побарале дозвола за тоа.

„Тие беа многу возбудени и едвај чекаа да ја објават веста дека имаат ќерка“, рече изворот.

А принцот Хари им се закани на Би-Би-Си со тужба токму поради објавувањето на веста дека тие не ја побарале дозволата од кралицата да го користи нејзиниот прекар.

Имено, сè започна откако неколку извори од Бакингемската палата му открија на дописникот на Би-Би-Си Џони Димонд дека ја потврдиле веста. Сепак, час и половина по објавувањето на оваа информација, Хари возврати и, преку пријателот на Меган Маркл, Омид Скоби, рече дека кралицата е првата личност што ја повикал по раѓањето на неговата ќерка. Тој исто така рече дека тие никогаш не би и го дале името на својата ќерка без поддршка од кралицата.

Прекарот на семејството на кралицата Лилибет се користеше за прв пат кога како малечко девојче не можеше правилно да го изговори своето име, а со Лилибет прво и се обрати нејзиниот дедо, кралот Џорџ V, имитирајќи ги нејзините обиди.

Меган и Хари во официјалното соопштение по раѓањето на нивната ќерка објасниле како го избрале името за да и оддадат почит на кралицата, а името Дајана и го дале во чест на покојната мајка на Хари.

Инаку, авторот на книгата „Дијана: Принцезата од Велс за себе“, Најџел Кавторн за магазинот „Фемаил“ изјави дека парот веројатно има за цел лично да ги запознае Лилибет и Кралицата.

„Меган и Хари сега внимателно ќе внимаваат кога Америка ќе се појави на зелената листа на Обединетото Кралство за влез во земјата за мерки против коронавирусите и да ги одведат Лили и нејзиниот брат Арчи кај кралицата и принцот Чарлс. Помина долго време откако споделија толку радосни моменти и нема сомнеж дека и двете страни ќе ги очекуваат со нетрпение “, заклучи Најџел.

Лилибет е 11-то правнуче на кралицата и таа дојде во светот неколку месеци откако Хари и Меган го вознемирија семејството и ја шокираа јавноста откривајќи многу лични и приватни детали од животот на суд, и критикувајќи ги членовите на нивните семејства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi