Прекрасни детали од љубовната приказна на Бред и Џенифер! Сѐ изгледаше совршено, а потоа се појави Анџелина…

30 јули, 2021
profimedia-0030001343-830x0

Кон крајот на јули 2000 година, Џенифер Анистон и Бред Пит застанаа пред олтарот, сите погледи на светот беа вперени во нив.

Џенифер Анистон и Бред Пит порано беа двојка од соништата, исполнувајќи ги насловните низ целиот свет. Помина 21 година откако таа златна холивудска двојка застана пред олтарот, а се присетивме како се запознаа и други детали од нивната врска.

Најголемото лице во Холивуд и омилена миленилка од малите екрани ги запознаа нивните агенти во 1998 година, договарајќи им состанок на слепо.

– Од првиот состанок знаевме дека тоа е тоа. Целиот состанок беше прекрасен и сè дојде многу природно – изјави тогаш Џенифер за медиумите.

Една година подоцна, во септември 1999 година, тие дебитираа заедно на црвениот тепих на Еми наградите. Целиот свет веднаш полуде по нив, а истата година објавија дека се вериле.

Двајцата беа гости на концертот на Стинг во Њу Јорк, а Џенифер го покажа вереничкиот прстен на сцената. На крајот на јули 2000 година, парот го кажа судбоносното да на луксузна церемонија во Малибу.

Анистон тогаш беше најголемата ѕвезда од серијата „Пријатели“, а таа и нејзиниот сопруг се појавија на малите екрани во култниот ситком. Неговиот лик, Вил, ја мразеше Рејчел Грин, и со таа епизода, продуцентите направија целосен хит. Се чинеше дека нема крај за нив, а тие изгледаа повеќе заљубени од кога било.

Со години блескаа на црвените теписи и се однесуваа како ништо да не може да ги раздели, но потоа во 2004 година, Бред ја запозна Анџелина Џоли на снимањето на филмот „Господин и г -ѓа Смит“. Тие раскинаа пред јавноста, а во 2005 година сите чекаа Џенифер да се огласи по повод неговото неверство.

– Сам одлучува за сѐ и може да прави што сака. Раскинавме, а можете да видите зошто – рече тогаш таа.

Во 2006 година, Бред и Анџелина го добија своето прво биолошко дете, Шајло, а заедно имаат вкупно шест деца. Тие се венчаа дури во 2014 година на приватна церемонија во Франција, но нивниот брак не траеше долго. Една година подоцна, Џенифер по втор пат застана пред олтарот, со Џастин Теру, но ниту тие не издржаа долго заедно.

Во септември 2016 година, Џоли поднесе барање за развод од Пит, па дури и денес медиумите се полни поради борбата за старателство над децата.

Се шпекулираше и дека Пит ќе се смири со Анистон, но парот рече дека тие се само добри пријатели. Заедно, го прославија 50 -тиот роденден на Џенифер пред две години, а во јануари 2020 година ги поттикнаа гласините дека се заедно поради присниот однос на доделувањето на наградите SAGA.

Сепак, секој тргна по својот пат, и како што велат, тие се во добри односи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris