Пресреќни: Тамара Тодевска и семејството беа тажни и безнадежни, но проблемот е решен и сега блескаат насмевките (фото)

6 април, 2021
t

Деновиве пејачката Тамара Тодевска и нејзиното семејство останаа без нивното персиско црно маче Ари кое беше изгубено.

Тамара тогаш објави на Инстаграм со надеж дека некој ќе и помогне, ќе го најде мачето и ќе го врати дома.

-Изгубен е Ари во Тафталиџе, ако некој го видел ве молам нека ми пише, објави тогаш Тамара на својот профил со дополнување од тажни симболи.Содржината продолжува после огласот

Во пресрет да помогнат барем преку социјалните мрежи беа доста познати, меѓу кои прва беше Лила Филиповска која исто така чува мачор, па ова за неа беше особено чувствителна тема.

Сепак, од Ари немаше ни трага, ни глас. И токму кога можеби изгубија надеж дека ќе останат без црниот бушав и пресладок Ари, некој успеа да го најде и да им го врати дома.

Тамара, а веројатно најму децата беа пресреќни што мачето се врати, па сподели јавно и им се заблагодари на оние кое помогнаа тоа да се случи.


Мисијата е успешна, приказната има среќен крај, насмевките блескаат, а евидентно е и задоволството на Ари.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris