Принцот Хари напиша книга за кралското семејство

20 јули, 2021
profimedia-0614546598

Мемоарите ќе ја видат светлината на денот следната година

Војводата од Сасекс, кој живее во Калифорнија со сопругата Меган и децата, Арчи и Лилибет iајана, напиша мемоари за неговиот живот и веќе ги продаде правата zа книгата на големата американска издавачка куќа „Penguin Random House“. Како аванс, 36-годишниот принц Хари, наводно, добил 20 милиони долари, а целиот приход ќе биде дониран во добротворни цели. Тој работел на своите мемоари со писателот Моерингер, писател добитник на Пулицерова награда, кој исто така ги напишал и мемоарите на тенисерот Андреа Агаси и ко-основачот на Најк, Фил Најт.

kraljica harry meghan

„Во интимните и емотивни мемоари на една од највлијателните фигури во светот, принцот Хари за прв пат ќе открие искуства, детали од неговиот живот, победи и порази, но и лекции што ги научил низ животот“, издавачката куќа се вели во соопштението го потврди претстојното издание на книгата.

„Не пишував како принц, каков што сум роден, туку како човекот што станав. Се надевам дека преку мојата приказна – неуспеси, грешки, научени лекции – ќе ви покажам дека, без оглед од каде доаѓаме, имаме повеќе заедничко отколку што мислиме. Длабоко сум благодарен за можноста да го споделам она што го научив досега во текот на мојот живот и возбуден сум што луѓето ќе ја прочитаат мојата сопствена приказна за животот што е точна и целосно вистинита“, рече Хари. Тој пишувал за времето поминато во војска, за среќата што ја нашол во татковството и бракот и за многу досега непознати детали од неговиот живот кои сигурно нема да имаат добар ефект врз веќе лошите односи со остатокот од британското кралско семејство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi