ПРИНЦОВИТЕ СЕ СКАРАЛЕ ПОРАДИ НИВНАТА МАЈКА ДИЈАНА! Хари му поставил УЛТИМАТУМ на кралското семејство, раскол на хоризонтот, а во сето тоа е вмешана и ТАА!

29 мај, 2021
247708_princ-reuter_f

Принцовите Вилијам и Хари уште во 2017 година објавија дека одбележувањето на 20-годишнината од смртта на нивната мајка Дијана, како и нејзиното животно дело, ќе бидат инсталирани на 1 јули 2021 година во градината на палатата Санкен во Кенсингтон, денот кога трагично починатата принцезата би го прославила својот 60-ти роденден. Сепак, оттогаш се случуваше многу во кралското семејство, а сега тие се во „војна“ околу оддавањето почит на Дијана.

Хари треба да се врати во Велика Британија до почетокот на јули за да ја открие новата статуа на неговата мајка заедно со Вилијам на првиот ден од месецот, а терминот на породување на неговата сопруга Меган, со која веќе го има синот Арчи, незгодно се совпаѓа со неговиот пат.

– Хари бара Меган да биде дел од официјалната церемонија. Таа нема да може да дојде лично поради другото дете кое го очекуваат, но Хари се залага изјавите подготвени од Меган да бидат вклучени во настанот или видео пораката на неговата сопруга да биде објавена во медиумите истиот ден кога браќата ќе ја откријат статуата – рече изворот.

Доколку не се исполнат барањата на Хари, кралското семејство стравува дека принцот ќе го стори „незамисливото“ и ќе одбие да се појави и тој самиот.

– Многу е можно Хари да не се врати во Велика Британија поради тој настан – велат упатените.

– Ладнокрвноста што ја доби Хари на погребот на принцот Филип не е корисна. Хари го потресе не само реакцијата на неговото семејство, туку и негативната медиумска покриеност што ја доби за време на неговиот краток престој. Сега тој може да се откаже од планираното патување.

„Како ќе се соочи со семејството?

 Извори од Page Six, сепак, тврдат дека Хари „апсолутно“ планира да му се придружи на Вилијам на откривањето на статуата на принцезата Дијана, но упатените во палатата се плашат како принцот „ќе се соочи со своето семејство“.

– Никој нема да му каже на Хари да не доаѓа, но како ќе се соочи со семејството? – рече извор од палатата за„ Page Six “.

– Хари сè уште доаѓа, ни рекоа, но како ќе се одвива сето тоа? Дали тој само ќе се појави тој ден без претходно да се види со нив (семејството)?

Друг извор истакнал дека врската меѓу двајцата браќа била „страшна“ од Мегзит, откако Хари и Меган ѝ дадоа интервју на Опра Винфри, а во меѓувреме Хари даде ново интервју.

„Само едно нешто се согласува со другото“, рече тој.

„ Page Six “ пишува дека статусот на церемонијата на откривање на статуата на Дијана зависи од времето на доаѓањето на ќерката на Хари – Меган се очекува наскоро да се породи.

Дури и пред погребот на принцот Филип, кој почина на 9 април на 99-годишна возраст, беше објавено дека Хари и Вилијам нема да одат рамо до рамо во поворка до капелата, со цел да се „намали непријатноста“ по Мегзит. Сепак, браќата беа забележани како заедно одат и разговараат по погребот, што беше нивниот прв јавен состанок откако Хари ја напушти земјата и отиде во Калифорнија.

Пред Меган да остане бремена по втор пат, беше објавено во август 2020 година дека ќе биде присутна со Хари и Арчи на откривањето на статуата на Дијана. Меган и Хари во февруари објавија дека очекуваат уште едно дете – девојче, како што откриле во бомбастичното интервју со Опра Винфри во март, што дополнително ги разнишало веќе затегнатите односи со остатокот од кралското семејство. Се смета дека терминот на породување е средината на јуни или почетокот на јули.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi