Природното издание без грам шминка докажува дека заслужено ја заработи титулата на една од најубавите жени на светот!

16 јуни, 2021
Adriana-Lima-showed-off-her-new-boyfriend-Megalopreneur

Адријана Лима порано беше меѓу најбараните модели во светот и ги носеше познатите ревии за долна облека на Victoria’s Secret, а последните години прави помалку кампањи за познати брендови за да се посвети на воспитувањето на своите ќерки.

39-годишната Адријана Лима многу пати се најде на списоците на најубави жени во светот, а нејзините природни изданија покажуваат дека е заслужено.

Бразилската убавица не се двоуми да ги сподели своите фотографии без никаква шминка кога целата е испотена во теретана после тренинг или кога ќе се разбуди наутро во кревет. Затоа следбениците на Адријан на Инстаграм ја сакаат уште повеќе и ја опсипуваат со комплименти.

Иако очигледно не и треба шминка, Лима изгледа позаводливо кога ќе се облече и привлекува внимание каде и да се појави. Некогаш една од најбараните манекенки во светот, многумина ја паметеа на модните писти, особено кога носеше долна облека од Victoria’s Secret.

Адријана сè уште води кампањи за разни брендови, но помалку од порано затоа што реши да се посвети на воспитувањето на своите ќерки Валентина (11) и Сиена (8), што ги доби со нејзиниот поранешен сопруг, поранешниот српски кошаркар Марко Јариќ (42) . Двојката беше во брак од 2009 до 2016 година, а странските медиуми пишуваа дека манекенката ја чуваше својата невиност се додека не изговори судбоносно да.

По Јариќ, таа го бакна турскиот писател Метин Хару, но тоа не траеше, а нејзиниот сегашен љубовен статус не е познат.

Патем, Лима ја следат 12,9 милиони луѓе на Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi