Пристигнува серијата „Интервју со вампир“: Наместо Бред Пит, ќе го гледаме омилениот лик од „Игра на тронови“

3 октомври, 2021
interview-with-a-vampire-830x0

Улогата на Том Круз ќе ја преземе актер кој снимаше во Белград

Љубителите на книгите и филмот „Интервју со вампир“ имаат причина да бидат возбудени, бидејќи снимањето на истоимената серија ќе започне овој декември, најави режисерот Алан Тејлор.

Врз основа на најпродаваните романи на Ен Рајс, „Интервју со вампир“ е прв во серијата од нејзините „Вампирски хроники“.

Во 1994 година, режисерот Нил Џордан сними филм во кој глумат суперsвездите Том Круз и Бред Пит, како и тогашната девојка Кирстен Данст. Осум години подоцна, друг филм базиран на романите на Рајс, „Кралица на проклетите“, беше заменет со Стјуарт Таузенд во улогата на Лестат како Том Круз, додека покојната R&B sвезда Али ја играше главната улога, кралицата на вампирите Акаша.

Претходно оваа година, AMC објави дека ќе сними осум епизоди кои се однесуваат на оригиналната книга, и дека австралискиот актер Сем Рид ќе го игра Лестат, додека улогата на Пит како Луис ќе ја преземе Џејкоб Андерсон.

Рид е познат по улогата во мини-серијата „ Lambs of God “, како и филмовите „ Bell “ и „ Despite the Falling Snow “, кој се снимаше во Белград. Андерсон, пак, е најпознат по улогата на Сивиот Црв, верниот командант на Денерис во „Игра на тронови“.

Тејлор, кој ги режираше и епизодите на „Игра на тронови“ и „Мафијашките светци на Њу Јорк“ (моментално прикажани во домашните кина), рече дека снимањето беше закажано за во декември во Њу Орлеанс, родниот град на писателот, но и место што е клучно во нејзините романи.

Обожавателите на книгите на Ен Рајс возбудено ја чекаа серијата откако AMC ги купи правата на „Вампирски стршлени“ и „Вештерки од Мејфер“, кои планира да ги претвори во франшиза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris