Првите фотографии од новата серија од светот на „Игра на тронови“: Ова се главните актери на „Куќа на змејот“

6 мај, 2021
kuca-zmaja-house-of-dragon-830x0

Змејови, граѓанска војна и политичка интрига. Што повеќе би сакале?

Првите фотографии од претквел серијата „Игра на тронови“ – „Куќа на змејот“ („House of the Dragon“) конечно ја видоа светлината на денот.

Поставена околу 170 години пред настаните на Џон, Денерис, Арија и други, оваа серија ја следи куќата на Таргариен во највозбудливиот момент од нивната историја – граѓанската војна што го подели семејството и доведе до истребување на нивните змејови. Настанот, исто така познат како „Танцот на змејовите“, на некој начин предвидуваше пад на оваа династија, но и момент кога беше најсилен.

Главните улоги ги толкуваат Педи Консидин, Оливија Кук, Ема Д’Арси, Мет Смит, Стив Тусин, Рајс Ифанс, Ив Бест, Соноја Мизуно и Фабиен Франкел.

Некои од нив се прикажани и на три фотографии објавени од HBO. Ема Д’Арси и Сем Смит се претставени како принцезата Ренира и принцот Дејмон Таргариен, чичко и внука кои еден ден ќе станат нешто повеќе (ако сте ја прочитале „Песни од мраз и оган“, сè ви е јасно).

Стив Тусен е прикажан со долга сребрена коса од Валеријана, како лорд Корлис Веларион, закоравен капетан и воин, познат како морска змија.

Конечно, тука се Оливија Кук како Алисент Хајтауер и Рајс Ифанс како нејзиниот татко и десната рака на кралот, Ото Хајтауер.

„Куќата на змејот“ ќе има 10 епизоди, а премиерата е закажана за 2022 година. Заплетот е направен според книгата на Џорџ Р.Р. Мартин „Оган и крв“. Марин потпиша повеќемилионски и петгодишен договор со HBO и HBO Max, а неодамна беше откриено дека компаниите планираат неколку нови серии за справување со Вестерос и Есос, додека Марин дури ќе работи и на некои научно-фантастични адаптации на други народни книги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi