Првото интервју на Меган Маркл по раѓањето на ќерката Лилибет

21 јуни, 2021
profimedia-0559545262

На почетокот на овој месец, 39-годишната војвотка Меган Маркл и нејзиниот три години помлад сопруг, принцот Хари, добија ќерка, Лилибет Дајана. Парот веќе го има двегодишниот син Арчи и во минатото изјавија дека сакаат да имаат само две деца. Иако таа молчеше по породувањето, јавноста беше „на низок старт“ и чекаше Меган да одговори. Нејзиното прво обраќање до јавноста пристигна, но за жал не по повод раѓањето на нејзината ќерка. Имено, таа се појави во радио емисијата на NPR, Morning Edition Sunday на Денот на таткото.

Тема на интервјуто беше нејзината сликовница, која неодамна се најде во продажба. Обраќајќи ѝ се на новинарката Саманта Балабан со нејзиниот илустратор Кристијан Робинсон, Меган рече: „Арчи ја сака книгата, Кристијан, не ти реков … тој ја сака книгата, што е одлично затоа што бара многу кога станува збор за книгите“ Како што додаде, секој пат кога ќе ја прочитаат, Арчи бара повторно сè од почеток. „За мене е неверојатно што можам да му кажам дека мама го напиша тоа за него“, рече Меган, која беше инспирирана од односот на нејзиниот син со Хари.

Мајката на две деца исто така рече: ‘Тоа е љубовна приказна. Навистина станува збор само за тоа дека ќе пораснеш со некого и ќе ја имаш таа длабока врска и оваа доверба. Значи, без разлика дали сте во добри или лоши моменти, знаете дека сте ја имале таа личност. Навистина се надевам дека луѓето можат да ја видат оваа како љубовна приказна што ја надминува приказната на моето семејство“, објасни таа.

Набргу по раѓањето на нејзината ќерка, се дозна дека нејзиниот постар брат ја прифатил. „Арчи апсолутно ја обожава својата мала сестра и и дава многу бакнежи. Тој веќе ја држеше со помош на неговите родители. Тој е многу љубезно дете, полно со љубов и нема проблем со љубомора“, изјави извор близок до кралскиот пар за Us Weekly една недела по пристигнувањето на девојчето. Портпарол претходно за магазинот „People“ изјави дека Меган и Хари полека го подготвуваат своето машко бебе за новороденчето. „Тие многу зборуваа за бебето, бидејќи тој е сè уште мал за да разбере сè“, рече тој. Војводата и војвотката од Сасекс сега се целосно посветени на семејниот живот и сега сите други одговорности ќе ги стават во втор план.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi