ПУКНА ПРИЈАТЕЛСТВОТО Протекоа детали за кавгата помеѓу Обама и принцот Хари

13 август, 2021
profimedia-0474826365

Принцот Хари и Меган Маркл не се појавија на забавата на 60 -тиот роденден на Барак Обама, а извор близок до парот ги откри причините

Поранешниот американски претседател Барак Обама пред неколку дена го прослави својот 60 -ти роденден на островот Марта. Целиот свет ја најавуваше оваа свечена прослава, а некои отидоа чекор подалеку и забележаа еден детал од неговата листа на гости. Имено, меѓу неговите гости не беа неговите долгогодишни пријатели, принцот Хари и Меган Маркл.

Иако со години се дружеа на свечени настани, најпознатиот британско-американски пар и поранешниот прв човек на САД веќе не се во добри односи, пишуваат странските медиуми. Но, што точно се случило и зошто се распадна ова славно пријателство?

Barack obama

Извор близок до парот тврди дека Меган и Хари долго време се обидувале да развијат пријателство со Барак и неговата сопруга, па дури и успеале во тоа. Но, поранешниот претседател, наводно, не го поддржува нивното однесување и јавниот протест на кралското семејство, бидејќи, како што вели, семејството е свето.

„Таквото однесување е погрешно. Семејството едноставно не се плука во јавност. Ако ви пречат, тргнете се, не знам зошто такво однесување“, наводно коментирал Барак Обама. Но, некои медиуми пишуваат дека парот не се појавил на забавата бидејќи Меган во исто време го славела својот 40 -ти роденден, па тоа било причината за нивното отсуство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi