Рики Мартин проговори за жените што ги сакал пред да открие дека е геј

4 јуни, 2021
60b1ca9f-34ba-44a8-950a-6e77e9fd225e

Музичарот Рики Мартин пред десет години јавно рече дека е хомосексуалец. Откако зборуваше за својата сексуалност, тој наиде на критики дека бил нечесен со жените што претходно ги сакал.

“Сексуалноста е една комплицирана работа, не е целата црно-бела, исполнета е со бои. Кога излегував со жени, бев заљубен во нив. Се чувствував добро, се чувствував убаво. Не можете да ја лажирате хемијата што ја чувствувате кон некого, хемијата што беше таму со нив. Јас не залажував никого “, изјави тој за списанието „People“.

Пејачот откри дека жали што не рекол дека е хомосексуалец во претходните интервјуа.

“Ќе беше одлично ако го сторев тоа тогаш, затоа што би се чувствувал неверојатно. Кога станува збор за мојата сексуалност и кој сум, сакам да зборувам за тоа што ме прави, за сè што сум. Затоа што ако го скриеш, ти си меѓу животот и смртта “, рече тој.

Рики се ожени со Џван Јозеф во 2017 година, а од 2008 до 2014 година беше во врска со Карлос Гонзалес. На почетокот на неговата кариера се дружеше со Инес Мисан, Маитал Сабан, Адријан Биего, Лили Мелгар, Ребека де Алба и Габриел Сабатини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi