Росана повторно ќе стане баба: Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето (фото)

25 јуни, 2021
rosana

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат.

Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители.

Росана на својот „Фејсбук“ објави фотографии од својата ќерка и зетот кои со пукање на балони го открија полот на бебето. Ивана и Џејмс повторно очекуваат момче.

Инаку, двојката во 2018 година добија синче за кое го одбраа името Ноа, а тој сега ќе си добие братче.

Потсетуваме, Ивана Џејмс лани го кажаа судбоносното „да“  и вплови во брачните води, а сега повторно ќе имаат повод за радување.

Преземено од vistina.com.mk