Сѐ побројни обвинувањата ! Менсон молчи, неговиот адвокат – самоуверен

5 мај, 2021
менсон тужби

Откако беше последна во низата жени кои неодамна се појавија во јавноста со тврдења дека музичарот Мерилин Менсон сексуално ги злоставувал, па дури и ги измачувал, адвокатот на музичарот Хауард Кинг се огласи и ги отфрли сите обвинувања.

Имено, петнаесеттата жена која го обвини славниот музичар за сексуално злоставување е Есма Бјанко (38), поранешна девојка на Менсон, позната во Холивуд по улогата во серијата „Игра на тронови“.

Таа тврди дека Менсон ја силувал во мај 2011 година, а во еден дел од тужбата се наведува дека тој „ја принудувал на сексуални активности со дрога и под закана на сила“.

Адвокатот на пејачот, во изјава за Пејџ Шест, тврди дека настаните што Бјанко ги опишува во неговата тужба никогаш не се случиле и дека тој и Менсон се „убедени дека ќе победат“ на суд.

„Се разбудив кога еден човек кој тврдеше дека ме сака, ме силуваше додека мислеше дека сè уште спијам.

„Да бидам јасен, оваа тужба беше поднесена само затоа што мојот клиент одби да ги исполни нечуените финансиски барања на г-ѓа Бјанко и нејзиниот адвокат, кои не беа засновани на нешто што никогаш не се случило. Ние силно ќе ги оспориме овие обвинувања на суд и сме убедени дека ќе победиме “, рече адвокатот на Кинг.

Актерката тврди дека Мерилин Менсон имал „соба за силување“

Иако Кинг тврди дека обвинувањата на Бјанко се „нечуени“ и вели дека настаните кои таа ги опишува „едноставно никогаш не се случиле“, актерката претходно детално ги опишала настаните за кои вели дека датираат од времето кога таа и музичарот Мерилин Менсон имале врска на далечина.

Менсон одговори на обвинувањата упатени кон него од страна на актерката Еван Рејчел Вуд на почетокот на февруари и оттогаш не се обрати до медиумите, бидејќи се повеќе жртви излегуваат во јавноста со своите обвинувања.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi