Сакаше и жени и мажи, и никогаш не оставаше бакшиш: Фасцинантни факти за животот на Мик Џегер

28 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-28_060528_s.france24.com

Скоро и да нема човек на светот што не чул за легендарниот британски музичар, актер и текстописец Сер Мајкл Филип попознат како Мик Џегер. Тој се стекна со слава како пејач и еден од основачите на рок-групата Ролинг Стоунс, а за неговиот живот беа напишани книги и документарни филмови. На овој ден, овој великан го слави својот 78-ми роденден, а ние ви донесуваме пет интересни факти од неговиот бурен живот. Затоа уживајте!

The Rolling Stones' Mick Jagger: Old 'Exile,' New Lyrics : NPR
  1. Мик јаде само органска храна и само храна што ја одгледува на својата фарма!
  2. На кратко ја бакна популарната актерка Анџелина Џоли. Го привлекуваше нејзината дива страна иако се плашеше од нејзиното „лудило“.
  3. Бројни жени сметаат дека музичарот е „див“ во кревет, најмногу претпочитајќи жестоки сексуални игри.
  4. Скоро никогаш не остава бакшиш во рестораните, па се најде на „ласкавата“ листа на „Скромни ѕвезди“.
  5. Тој призна дека имал секс со повеќе од 4.000 жени и се дружел и со мажи во кревет. Најпознатото интимно дружење секако беше она со Дејвид Боуви.
Details Emerge on Mick Jagger's Scrapped 1980s Memoir - InsideHook
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi