Се бакнувала со порно ѕвезда, разуздано се забавувала и позирала топлес, а потоа станала принцеза

30 март, 2021
Screenshot_44

Шведската принцеза Софија (36) е наградена со ласкавата титула најскандалозна принцеза во светот, но нејзиниот развратнички живот е зад неа и веќе 11 години ужива во мирен живот со принцот Филип (41).

Честопати се пишуваше за несоодветноста на Меган Маркл за принцот Хари и нејзиниот развод, но многумина тврдат дека Софија Кристина Хелквист ја надминува во сè.

Кога имала 20 години, таа се занимавала со моделирање за да плати колеџ и се сликала топлес за насловната страница на списанието Slitz, со змија околу вратот. Ова и донесе популарност во 2004 година и таа ја презеде титулата Miss Slitz.

После тоа, таа учествуваше во реалното шоу „Paradise Hotel“ чиј заплет се засноваше на сингл и згодни луѓе кои престојуваа во луксузен хотел, а гледачите ги гледаа нивните интимни моменти. Во една сцена, Софија беше масирана од машки натпреварувач додека беше топлес. Таа отиде далеку во шоуто, но не победи.

Софија ја запозна порно sвездата Џена Џејмсон во Лас Вегас за време на нејзината манекенска кариера, а еднаш за магазинот Слиц откри дека се заљубени.

“Завршив на истата забава како и Џена. Таа се приближи до мене и ми рече дека сум една од најслатките девојки што некогаш ги видела и сака да дојдам да седнам со нејзиното друштво”, раскажува како настанал бакнежот.

Софија некое време живееше во Њујорк, од каде напиша таен блог со пријател за нивната забава, па спомена дека се дружела со раперот Паф Дади.

“Да се ​​биде жена во Њујорк е предност. Не ме сфаќај погрешно, но таму има мажи кои сакаат да нè задоволат”, беше напишано во една објава на блогот.

Тие исто така пишуваа за средбата со актерот Марк Волберг. “Тој е толку смирен и опуштен. Се забавувавме со него и неговиот тим, пеевме караоке и танцувавме на каучите”, напишаа тие.

Пресвртна точка во животот на Софија се случи кога во 2010 година го сретна принцот Филип, веројатно најсексапилниот машки член на кралското семејство, во ноќен клуб во Стокхолм. Тие уживаа во цела ноќ заедно, а веќе следната година тие започнаа да живеат заедно додека нивната врска ја шокираше јавноста.

Софија ја напушти својата манекенска кариера и се насочи кон добротворна работа. Таа мораше да ги научи обичаите на кралското семејство и успеа во сето ова и парот се венча во 2015 година.

На многумина им пречеше што беше судбоносно да избере венчаница од тантела, што беше доволно отворена на грбот за да ја покаже нејзината голема тетоважа со сонце. Познато е дека покрај неа има и тетовирана пеперутка и прободен папок.

Софија еднаш го коментираше своето бурно минато во документарец од 2013 година. “За мене е прилично досадно, тоа се случи пред 10 години и продолжив со животот. Но, не жалам за ништо, искуството обликува личност”, рече поранешната манекенка, која имаше трет син Џулијан Херберт Фолке, со принцот Филип, војводата од Халанд.

Двојката го имаше своето прво дете, принцот Александар, во април 2016 година и во август следната година, принцот Габриел.

Инаку, Софија минатата година коментираше дали ќе биде подготвена за Мегзит, или за кралскиот живот како Меган Маркл и принцот Хари.

“Не. Не, навистина. Мислам дека најдов фантастичен баланс и навистина гледам на сè што сум поминала низ тие бурни години како позитивна работа. Тоа е толку голема предност, имаме можност да бидеме малку во двата света. Иако како принцеза имав криза со идентитетот. “, Заклучи Софија, која од најскандалозна принцеза стана една од најомилените членови на кралското семејство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris