Се чини дека Леонардо Ди Каприо веќе не е најголемиот заводник во Холивуд, некој друг му ја зема титулата!

27 мај, 2021
1455870

Декларираната пансексуалка Кара Делевињ неодамна беше видена како го напушта овогодинешното оскаровско afterparty во друштво на пејачката и манекенка Парис Џексон. Ова повторно предизвика гласини за нивната романса, кои спорадично се појавуваат од 2017 година, кога беа забележани како се држат за раце додека излегуваат од ноќен клуб. Ќерката на покојниот крал на попот не проговори за својата сексуалност, но ако гласините за романса се точни, Парис е само една во низата девојки кои паднаа на шармот на Кара Делевињ.

Делевињ зазеде позиција во Холивуд, која обично е резервирана само за машки заводници како Лео Ди Каприо или Ворен Бити пред него, и веќе скоро деценија јавно разменуваше нежности или флертуваше со многу убавици.

Родена во Лондон во аристократско семејство, Делевињ отсекогаш била вклучен во високото општество. Поради својата кариера, таа го напушти училиштето и до 2012 година стана најбараната личност во манекенството, тресејќи ја модната индустрија со нејзиниот заштитен знак – густи веѓи, андрогена енергија и бунт.

Кога се појави на сцената, таа се дружеше со музичарот Хари Стајлс, но како што нејзиниот изглед го потресе модниот свет, така се влоши и нејзиниот придонес во промените во разговорите за сексуална ориентација, понекогаш спротивно на она што го советуваа.

Така Делевињ му откри на списанието Портер дека насилникот Харви Вајнстин ја советувал да не ‘излегува од ормарот’ затоа што никогаш не би успеала во индустријата како хомосексуалец. Не само што не го послуша тој совет и не излезе од ормарот, туку и скокна.

Cara Delevingne i Annie Clark

На почетокот на 2014 година, таа беше фотографирана на игра на Њујорк Никс како милува и се бакнува со актерката од „Брзи и бесни“, Мишел Родригез, но до јули тие веќе беа поранешен пар.

Во март 2015 година, таа беше видена со пејачката Ени Кларк, a.k.a St. Vincent, а еден месец подоцна таа објави на Твитер дека е многу заљубена и го украси објавувањето со срцеви емотикони. Истиот месец, таа се најде на насловната страница на Вог и отворено зборуваше за нејзината врска и флуидната сексуалност.

„Фактот дека се чувствувам толку среќна со тоа што сум денес, мислам дека во голема мерка можам да се заблагодарам на тоа што се заљубив во мојата девојка. А, фактот што овие зборови излегоа од мојата уста е всушност чудо … Ми требаше многу време да го прифатам, се додека не се заљубив во девојка за прв пат на 20-годишна возраст и сфатив дека морам тоа да го прифатам“, изјави Делевин за списанието., но исто така додаде дека има еротски соништа за мажите и дека е отворена да се омажи за маж и да има деца.

Cara Delevingne

Во интервјуто исто така спомена дека нејзиното семејство сметало дека излегувањето со девојки може да биде само фаза, но во следното интервју за Њујорк Тајмс таа рече дека нејзината сексуалност не е фаза.

За време на објавувањето на ориентацијата, таа беше во голема мера поддржана од нејзината постара сестра Попи, исто така модел.

Во септември 2016 година, започнаа да кружат вести за раскин со Кларк, а Делевин започна да се поврзува со Амбер Херд, тогаш среде бурниот развод со Џони Деп. Таа се запозна со Парис Џексон на доделувањето на MTV Movie & TV наградите во 2017 година и од тогаш спорадично се појавија гласини за нивната романса.

Во мај 2018 година, актерката Ешли Бенсон (‘Pretty Little Liars’) објави селфи од Делевињ, а исто така беа видени како ја напуштаат заедничката забава на 21-от роденден на Кајли Џенер. Потоа беа фотографирани како се бакнуваатпокрај паркинг метар, тие беа забележани и на одмор на Малдивите, но не сакаа да зборуваат за нивната врска дури и кога беа фотографирани како внесуваат „секс клупа“ во куќата на Делевин.

Аферата што изби, според Us Weekly, била прва афера на актерката Бенсон со друга жена, а Делевин открил во подкастот на RuPaul „What’s the Tee“ дека, кога се во прашање жените, таа е наметлива љубовница. Како што забележува Њујорк пост, таа можеби понудила увид во нејзината способност да привлече наводно straight дами на другата страна.

„Целиот овој процес на заведување е многу интересен и се разликува помеѓу мажи и жени. Јас секогаш сум многу покорна со мажите. Секогаш. Но, спротивното е со жените“, рече Делевињ.

Со објава од јуни 2019 година на Инстаграм, Делевин призна дека таа и Бенсон биле пар, а подоцна ги коментираше и причините поради кои излегоа во јавноста со тоа.

‘Не знам дали е заради Pride, поминаа 50 години откако се случи Стоунвол, не знам. Се работи за нашата годишнина, па зошто да не? ‘ Напиша Делевињ.

Таа врска се прекина во мај 2020 година и Бенсон наскоро се најде во прегратките на раперот G-Easy. Неколку месеци подоцна The Sun извести за бакнежот помеѓу Делевињ и поранешната девојка на G-Easy, пејачката Halsey.

Помеѓу потврдените романси на Делевин, повремено би заблескале и флертувачки средби со модели и актерки, како и сугестивни објави на социјалните мрежи.

Имаше слики на кои таа се држеше за рака со Дакота Џонсон и се милуваше со Маргарет Квали, а на црвените теписи флертуваше со познати личности со кои не беше романтично поврзана, од нејзината пријателка Ријана до принцот Хари.

Минатата година, таа и Каја Гербер истетовираа тетоважи што си одговараат на нивните нозе, а во многу наврати беа видени во блиски контакти. Во еден момент тие исто така ја поврзаа со Селена Гомез, додека во 2014 година се капеа на југот на Франција.

Иако не станува збор за романса, Гомез во 2015 година изјави дека е прилично среќна во нејзино друштво.

„Искрено, таа е неверојатна и многу отворена, па ме тера и мене да се отворам … Таа е толку забавна и авантуристичка, а понекогаш го посакувате тоа во својот живот, така што не ми сметаше. Ми се допадна“, изјави Гомез за PrideSource.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi