Се омажи за оскаровец, доби син и стана олимписки шампион: Ова е Том Дејли, спортистот кој плетеше на трибините!

5 август, 2021
325756_profimedia0623979383_ff

Том Дејли неодамна стана олимписки шампион во синхронизирано нуркање од 10 метри. Тој го освои завршниот медал со неговиот партнер Метју Лео.

Неодамна го привлече вниманието на јавноста бидејќи дојде на трибината да ги поддржи соиграчите од Велика Британија и со себе донесе материјал за плетење. Покрај тоа што Том се релаксира и се смирува, тој ги продава и своите дела, а сите заработени пари ги дава во добротворни цели. Тој, исто така, плетеше торба за златен медал за себеси.

<p><strong>Tom Dejli</strong> sportista je koji ruši tabue, jer je javno deklarisani gej muškarac</p>
<p><strong>Tom Dejli</strong> sportista je koji ruši tabue, jer je javno deklarisani gej muškarac</p>

Интересно е и дека Дејли е во брак со 20 години постариот сценарист добитник на Оскар, Дастин Лен Блек. Доби Оскар за филмот „Milk“, кој ја раскажува вистинската приказна за животот на активистот и политичар за правата на хомосексуалците Харви Милк.

<p><strong>Tom Dejli</strong> sportista je koji ruši tabue, jer je javno deklarisani gej muškarac</p>

Дејли и тој се родители на момчето Роберт Реј, кое обично не се експонира во јавноста, но тие направија преседан, па објавија особено интересно видео од неговиот син како го очекува златниот медал на татко му на Олимписките игри. Тие го добија синот, кој се роди со помош на сурогат мајка, во 2018 година.

@joshhelfgott

I’M CRYING🥺🥺😭 Follow for Gay News!🗞🏳️‍🌈 Congrats Tom Daley🎉🇬🇧 #lgbtq #olympics #tiktokpartner #learnontiktok

♬ Bird (Instrumental) – BLVKSHP

Со гордост изјави дека е геј маж и освојувач на олимписки медал за кој мислеше дека никогаш нема да освои поради тоа што е, но денес може да се каже дека го постигна најголемиот успех во кариерата. Тој додаде дека многумина го отпишале, но тој верува дека е во подобра физичка и ментална форма од кога било досега.

<p><strong>Tom Dejli</strong> sportista je koji ruši tabue, jer je javno deklarisani gej muškarac</p>

Тој го освои својот прв олимписки медал на Олимписките игри во Лондон 2012 година, каде што го освои третото место во индивидуални скокови од кулата. Четири години подоцна, во Рио, тој освои бронзен медал во пар со Даниел Гудфелоу во синхронизирани скокови од кулата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi