Се отвoри Ким Кардашијан: „Не знаев како се станува спонзоруша, го прашав момчето на мојата мајка“

12 октомври, 2021
Kim-Kardashian

Ким Кардашијан во емисијата „Saturday Night Live“ зборуваше за нејзината репутација, нејзиното славно семејство, но и за нејзиниот поранешен сопруг Канје Вест. На духовит начин, таа ја опиша нивната врска и раскинување.

„Среќна сум што сум тука вечерва за да ви покажам дека сум многу повеќе од убаво лице, добра коса, одлична шминка, одлични гради и совршен задник. Всушност, јас сум многу повеќе од фотографија што моите сестри им ја покажуваат на пластичните хирурзи “, се пошегува таа.

Таа изјави дека е горда што никој не може да ја нарече спонзоруша.

„Искрено, јас дури и не знам како да го направам тоа, па го прашав момчето на мајка ми Кори Гамбел“, вели таа.

Таа зборуваше и за неуспешните политички аспирации на нејзиното семејство, кои се однесуваа на претседателската кандидатура на Канје Вест и кандидатурата на Кејтлин Џенер за гувернер на Калифорнија.

„Знам дека има поделби во нашата земја, но би сакал ситуацијата во САД да се подобри. Затоа решив да се кандидирам. Само се шегувам. Не можеме да имаме тројца пропаднати политичари во семејството“, рече таа.

Ким зборуваше и за барањето за развод од Канје Вест, кое го поднесе во февруари оваа година.

„Благодарен сум за сите подеми и падови во животот. Се омажив за најдобриот рапер на сите времиња. Не само тоа, тој е најбогатиот Афроамериканец во земјата, талентиран, паметен и имаме четири деца“, рече таа.

Таа откри и како една работа е пресудна за нивниот брак.

„Кога станува збор за развод, тоа се случи поради една работа, карактерот на Канје. Знам дека звучи злобно, но луѓето ми велат дека комедијата доаѓа од вистината“, рече таа.

Патем, парот помина седум години заедно, и од оваа љубов добија ќерки Норт и Чикаго, Сент и Псалм Вест.