СЕ ОЖЕНИ ШПАНСКИОТ ВОЈВОДА: Цела планета зуи за бајковитата венчаница на невестата! (ФОТО)

13 октомври, 2021
260483_profimedia0637427157_ls

Идниот војвода од Севилја, Франциско де Борбон (43), се ожени со својата долгогодишна свршеница Софи Елизабет Кароли на раскошна церемонија во Марбела.

Софи изгледаше преубаво во прекрасната, топ венчаница со нагласен долен дел направен од тул, а младоженецот се одлучи за традиционален костум што личи на униформа.

Невестата подоцна се пресоблече уште два пати во атрактивни, светкави фустани прилагодени за вечерни пригоди, во хотел беше организирана раскошна венчавка, а гостите уживаа во огномет, шоу со дронови и серенади, пренесува „Daily Mail“.

Francisko de Borbon venčanje

На венчавката присуствуваше и синот на Софи и Франциско, кој ја придружуваше неговата мајка до олтарот.

Francisko de Borbon

Да се потсетиме, младоженецот (43) е син на Франциско Хоакин и покојната грофица Беатриз фон Хандерберг и директен потомок на машката линија на шпански и француски благороднички семејства од Куќата Борбон.