Се ожени водителот Марко – „Дај, побрзај“ Новески: Првиот брачен бакнеж со маски, за првата брачна ноќ… маска не треба! (ФОТО)

27 август, 2021
se ozeni marko

 

Неговото вистинско име е презиме Марко Новески, но сите го знаат како „Марко – дај побрзај“, зашто остана  така запаметен по емисијата „Дај, побрзај“, која го лансираше и прослави на ТВ екраните како еден од најпопуларните  водители. Луциден, откачен,забавен, непредвидлив, секогаш расположен, насмеан и весел… И вечен ерген… Ама само до вчера, кога вечно насмеаното момче „падна“… И тоа во прегратките на брачниот живот!

Имено, Марко вчера го стави својот параф, својот потпис во книгата на венчаните.

И младоженецот и невестата во сега модерната  бело – жолта комбинација, тој и неговата животна избраничка, станаа брачни другари. Марко и невестата ( без невестински фустан и бел вел) Цена Плавевска, си ветија љубов до крајот на животот, онака свечено но, кежуал облечени, пред сведоците во  кругот на семејството и најблиските пријатели.

„Се оженииииив. Те сакам Плавевска и едвај чекам да видам како ќе се одвива нашата приказна. Голема благодарност до кумот Дамјан за безрезервниот ангажман околу целата работа и секако до старосватицата Сашка М. за стручната логистика околу овој чин“ – напиша тој на Инстаграм споделувајќи фотографии од церемонијата на стапување во брачните води.

Уште кога се свршија во февруари годинава, водителот рече дека сакаат „свадба голема“, арно ама корнапандемијата потраја, а љубовта и брачните обврски не можат да чекаат, па свадбата ќе ја пролонгираат за некои подобри времиња. Можеби во пакет со крштевка?

Вака, во овие услови и моментот на првиот брачен бакнеж им беше со маски, кои до душа за миг ги симнаа, за да го обават и овековечат чинот! За првата брачна ноќ, маска не треба!

Вистина.ком.мк им посакува да се среќни и вечни и… Невестата „пеперутките во стомак“ време е да ги замени со нешто друго. Затоа, Марко, дај побрзај… Знаеш што е сега на ред!

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi