„Се плашев за моето семејство“: Анџелина конечно проговори за НАСИЛНОТО ОДНЕСУВАЊЕ на Бред

8 септември, 2021
Angelina-Jolie-i-Brad-Pitt

Анџелина Џоли во новото интервју зборуваше за насилното однесување на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит.

Кога станува збор за омилените парови во Холивуд, на многумина сѐ уште први на памет им паѓаат актерите Бред Пит и Анџелина Џоли, иако не се заедно со години. Нивниот развод беше финализиран уште во 2019 година, но затоа правната битка за старателството над нивните деца продолжува.

Актерката поднесе барање за развод пет дена откако Бред наводно го нападнал нивниот најстар син, 20-годишниот Медокс, под дејство на алкохол. „Не сум личност која лесно донесува одлуки. Ми требаше многу сила да се разделам од моите деца “, изјави Џоли во едно интервју.

„Секогаш сакате да направите сѐ за да имате поддршка од вашите деца во животот“, рече Енџи, додавајќи дека за време на бракот со Бред, се плашела за безбедноста на целото семејство. Но, таа не навлезе во многу детали за врската поради тековната битка за старателство.

„Да, се плашев за моето семејство“, призна таа. Како што рече самата, целото искуство ја скрши, а сега сака само нејзиното семејство конечно да продолжипонатаму, вклучувајќи го и Бред. „Сакам да бидеме во мир, бидејќи ќе бидеме семејство засекогаш“, заклучи таа.

Инаку, актерката беше шокирана од изјавата дека холивудскиот силувач Харви Вајнштајн ја нападнал, како и дека Бред знаел за тоа.

„Тоа беше злоупотреба на моите права. Тоа не беше флерт, туку ситуација од која морав да побегнам. Го избегнав и ги предупредив другите девојки. Се сеќавам дека му кажав сѐ на Џони, мојот прв сопруг, и тој беше прекрасен. Тој ја пренесе приказната на своите пријатели, им кажаа на сите девојки, никогаш не бидете сами со Харви во соба. Добив понуда да го снимам филмот „Авијатичарот“ и таа го одби затоа што тој беше вклучен во проектот. Никогаш повеќе не работев со него, но Бред работеше и ми беше тешко поради тоа “, рече таа.

Имено, во 2009 година Бред Пит глумеше во „Проколнати“ на Квентин Тарантино, ко-продукција на компанијата на Вајнштајн. Потоа, три години подоцна, Бред Пит отиде кај Харви и го замоли да го дистрибуира и продуцира филмот „Убиј ги тивко“.

Анџелина вели дека ова го сфатила како негирање на сексуалниот напад што го доживеала.

„Се расправавме за тоа, се разбира дека ме повреди. Знаеше дека Харви ме нападна и работеше со него “, рече актерката. Анџелина тогаш не му се придружи на Бред на промотивните настани за проектот. Седум години подоцна, парот се разведе.

Вајнштајн, кој во моментов издржува 23-годишна затворска казна за повеќекратни напади и силувања, ги негира тврдењата на Анџелина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi