Сè повеќе познати личности бараат луѓето да го потпишат ОВА пред да спијат со нив

11 јуни, 2021
Screenshot_3

Од насловот, горе-долу ви е јасно за што станува збор, а за оние кои не се запознаени, ова се договори за тајност / доверливост / неоткривање, кои сѐ повеќе познати личности ги користат во случаи кога ќе решат да спијат со „цивили“.

И ова е потполно разбирлив потег, бидејќи во денешно време прашање на денови е кога некој ќе се обиде да ја продаде приказната за славна личност со цел да постигне финансиска корист или да добие пет минути слава.

Стана вообичаена практика и за мажите и за жените. Пред да спиете со нив, ги потпишувате документите и сексот може да започне. Ѕвездата на реалното шоу The Real Housewives of Atlanta, Канди Бурус, рече дека секогаш бара да потпише договор за доверливост пред да се впушта во секс во тројка.

Постојат разлики од договор до договор, но понекогаш се договараат екстремни услови, како што е дека потписниците мора целосно да го негираат нивното постоење. Места каде што отворено се дискутира за ова се анонимни трач-страници и места каде се собираат проститутки.

Најпознати случаи

И заради самата природа на овие договори, сè што можете да најдете е озборување. Во една приказна станува збор за поп-sвезда која доаѓала во клубовите со својот ПР и споделувала договори со мажите со кои сакала да спие, а во друга американски фудбалер кој ги замолил сите свои девојки (дури и славните) да се потпишат.

Овие договори официјално се потврдуваат само кога некој ќе се обрати до медиумите, како во случајот со Чарли Шин во 2015 година, чиј претставник негираше постоење на ваков договор. Тие исто така се појавуваат на судења, како во случајот на бранителот Дешаун Вотсон, кого масерката го обвини за сексуален напад, и во еден од документите пишува дека тој одбил да ѝ плати додека не потпише договор.

Но, секако најпознат е случајот со поранешниот претседател Доналд Трамп и порно актерката Сторми Даниелс. Непосредно пред изборите во 2016 година, Трамп ѝ платил 130.000 американски долари во замена за молчење, а исто така потпишала и договор за доверливост, според кој ќе биде казнета со 1 милион долари за какво било кршење на договорот долг 17 страници.

Иако случајот доби медиумско внимание, благодарение на книгата што ја напиша Даниелс, тоа на крајот не му наштети на Трамп, а неговиот адвокат рече дека немаат намера да ја гонат порно актерката. Реално, Даниелс тешко можеше да излезе на суд бидејќи поентата на ваквите договори е да се заштити славната личност, а не лицето што го потпишува договорот.

Договорите се тука да бидат прекршени

Но, кршењето на договорот е исклучително честа појава, пред се заради социјалните мрежи, каде што приказните за славните и нивните договори се шират анонимно.

Сепак, во повеќето случаи има проблем со ваквите договори затоа што тие треба да претставуваат одредена вредност за луѓето што ги потпишуваат, а сексот не е. На пример, во деловниот свет лице кое потпишува добива одредена сума за необјавување на трговски тајни. На кратко, добива пари за тишина. Во случај на договори пред секс, нема друга вредност освен сексот, што не може да биде, така што има проблем во судовите. Истото важи и за договорите што им се делат на посетителите на вратите на славните.

Значи, ако дружењето или сексот со славна личност не е вредност, каква функција имаат овие договори?

Едноставно кажано, ако не знаете дека се правно скоро неважечки, тие можат да ве исплашат и да ве замолчат. Исто така, ако некоја славна личност е во врска или е во брак и не е откриена во договорот, вашата репутација може да биде нарушена.

Тоа му се случи на Џордин Вудс кој спиеше со момчето на Клои Кардашијан, Тристан Томпсон. Таа наводно го потпишала договорот, па на почетокот не можела да се брани откако таблоидите ја распнале на кршење на уништувачката врска.

Но, некои адвокати сепак веруваат дека овие договори можат да преживеат во судовите, бидејќи станува збор за познати личности што ги пуштаат во нивните животи и бараат од нив дискреција, а лицето што го потпишува се согласува или не се согласува.

Каква моќ имаат договорите за доверливост?

Секако дека има одредена моќ и научивме дека за време на сексуално вознемирување и напади во случај на Бил Козби, Харви Вајнстин и Бил О ‘Рејли, кои користеле договори за замолчување на жртвите. Поранешниот водител на Фокс Њуз, Бил О’Рајли, побара од жените дневници, фотографии и е-пошта во кои се опишува наводната злоупотреба и предупреди дека ќе ги прикажат како фалсификати доколку некогаш се појават во јавноста, додека Вајнстин ги замолил жртвите да не го именуваат. Тие исто така се откриваат за време на психотерапија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi