СЕ ПРИБЛИЖУВА ЕМОТИВНА ГОДИШНИНА ЗА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Хари доаѓа, а експертите тврдат дека Меган нема да се појави заради ОВА!

18 јуни, 2021
2488389_2485117-profimedia0594254407-edit-1ddd_ls

Првиот ден од јули носи прилично важен настан за британското кралско семејство.

Имено, како што е најавено, по повод роденденот на покојната принцеза Дијана, ќе биде поставена статуа на нејзиното омилено место во градината на палатата Кенсингтон, а тоа ќе биде можност за семеен собир. Британските медиуми наведуваат дека овој настан ќе ги обедини браќата, принцовите Хари и Вилијам, кои заедно ќе ја откријат статуата.

Да не умреше во сообраќајна несреќа, принцезата Дајана ќе го прославеше својот 60-ти роденден на 1 јули. Во чест на покојната принцеза, британското кралско семејство ќе го одбележи тој ден со поставување на статуа во Потонатата градина, што беше нејзиното омилено место.

Princeza Dajana

И додека принцот Хари планира да дојде, неговата сопруга Меган Маркл овојпат не планира патување во Лондон.

Еден од експертите за кралското семејство тврди дека појавувањето на Меган на церемонијата ќе го одвлече вниманието од сеќавањето на принцезата Дајана, а раѓањето на нејзината ќерка Лилибет ќе послужи како одличен изговор за да се избегне церемонијата.

Princeza Dajana

Експерт за кралското семејство, Фил Дампи, тврди дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл, најверојатно нема да му се придружи на нејзиниот сопруг принцот Хари на церемонијата по повод откривањето на статуата на неговата мајка, принцезата Дајана. Дампи верува дека Кејт Мидлтон ќе го заземе местото на принцот Хари на церемонијата доколку и тој не се појави.

Princ Hari, haljina

„Не би бил изненаден ако не ја гледаме Меган некое време. Не мислам дека таа е популарна меѓу кралското семејство и британската јавност и таа повеќе би сакала да остане во Калифорнија со своите деца“ – објасни тој.

Тој додаде дека раѓањето на нејзината ќерка Лилибет на почетокот на јуни ќе послужи како одличен изговор за да се избегне доаѓање на церемонијата.

Megan Markl

„Ако се појави случајно, би се претворило во циркус и би го одвлекло вниманието од најважната работа, а тоа е сеќавањето на принцезата Дајана“ – заклучи Дампи.

Лизи Робинсон, производител на ITV, задолжена за кралското семејство, објави на Твитер: „Меган нема да патува во Велика Британија за да му се придружи на Хари на откривањето на статуата на неговата покојна мајка принцезата Дајана на 1 јули. Ова го потврди близок извор откако веб-страницата на САД тврдеше спротивно “.

Princ Hari, Kraljica Elizabeta

Кралицата наводно по тој повод го поканила Хари на ручек во замокот Виндзор, а еден од дворјаните, Ричард Први, има што да каже на оваа тема.

„Тоа е типично великодушен гест на нејзиното височество, а ручекот ќе биде добра можност да разговараат“, рече Еден.

Во тој случај, тоа ќе биде прв пат откако тој и Меган пред една година објавија дека го напуштаат Кралството, кога Хари ќе се сретне приватно со својата баба и кралица.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi